20 ton jabłek trafiło do mieszkańców Gminy Czorsztyn

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2016.03.03 20:52 / news / czytano 2255 / opinie 0

20 ton tych owoców rozdano w dniu wczorajszym tj. 2 marca 2016 r. mieszkańcom Gminy Czorsztyn. Transport zawierający 1 000 skrzynek jabłek dla mieszkańców gminy zorganizowała Lokalna Grupa Działania przy współpracy z Urzędem Gminy Czorsztyn.

Tir wypakowany po brzegi owocami rozładowany został w każdym sołectwie Gminy Czorsztyn. Zanim tu trafił jabłka przeszły pozytywną kontrolę jakości handlowej świeżych owoców i warzyw. Po rozładowaniu transportu na mieszkańców czekali sołtysi wsi, którzy zgodnie z ustaleniami bezpłatnie wydawali skrzynkę jabłek (20 kg) na nr domu. Jabłka wydawane zostały wedle kolejności zgłoszeń do wyczerpania. 

Jabłka bardzo szybko trafiły do mieszkańców Gminy Czorsztyn, którzy po skrzynki  z owocami zjawiali się tuż po rozładunku. W każdej z miejscowości do list, na których należało złożyć podpis, aby otrzymać owoce utworzyły się kolejki. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych przedsięwzięcie zostanie powtórzone w najbliższych miesiącach. 

W dniu 2 marca br. tir jabłek powędrował także do gminy Ochotnica Dolna. Kolejne dostawy jabłek zorganizowanych przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny trafią do Gminy Krościenko n.D a także do Szczawnicy. 

Zarząd LGD Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny serdecznie dziękuje za zaangażowanie oraz pomoc w rozładunku oraz dystrybucji zarówno włodarzom Gminy Czorsztyn, jak i sołectw gminnych.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij