37-latek zabłądził w Pieninach - nocne poszukiwania GOPR

Fot. 2018.05.18 17:12 / news / czytano 1428 / opinie 0

Szczęśliwie zakończył się finał całonocnych poszukiwań 37 - letniego mężczyzny w rejonie Pienińskiego Parku Narodowego prowadzonych w nocy z 16 na 17 maja.

Ok godz. 21:45 do GOPR dociera wezwanie, że z wycieczki na Trzy Korony nie wrócił jeden z jej uczestników. Mężczyzna nie zna terenu, nie jest przygotowany sprzętowo, a dodatkowo spada temperatura otoczenia i pada deszcz. Próby nawiązania kontaktu urywają się po wymianie kilku SMS ze znajomymi.

Ratownicy po zebraniu wywiadu rozpoczynają działanie. Z uwagi na niepełne informacje sprawdzone zostają szlaki na terenie PPN, polany, główne potoki i częściowo koryto Dunajca, dodatkowo poinformowana zostaje policja oraz z uwagi na przygraniczny teren działań HZS.

Około godziny 9.00 rano mężczyzna zostaje zauważony przez przygodnego biegacza w rejonie Świniej Skały, po polskiej stronie brzegu w przełomie Dunajca i z jego pomocą dostaje się do znajomych. Po nocy spędzonej w lesie i przejściu bez światła terenami znacząco wybiegającymi poza obszary szlaków turystycznych mężczyzna może mówić o bardzo dużym szczęściu, poza lekkim wychłodzeniem jego stan w momencie odnalezienia można było ocenić jako dobry.
Autor: Oprac. red.
Źródło: GOPR/fb
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij