Arek ze Szlachtowej potrzebuje pomocy - trwa internetowa zbiórka

Fot. 2020.03.11 12:21 / news / czytano 2282 / opinie 0

Arek-22 letni chłopak ze Szlachtowej potrzebuje pomocy. Blisko rok temu uległ ciężkiemu wypadkowi. Obecnie przebywa na oddziale paliatywnym w szpitalu. Po jego opuszczeniu czeka go rehabilitacja i walka o nowy start.

Prawdopodobnie miała to być zabawa, która zakończyła się dla Arka tragicznie. 19 czerwca 2019 roku w Szlachtowej wspiął się na słup energetyczny, z którego spadł porażony prądem. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. 

Więcej o wypadku pisała Gazeta Krakowska TUTAJ

W szpitalu okazało się, że Arek oprócz przerwania rdzenia kręgowego (brak 1 kręgu - został wszczepiony nowy) ma także poparzenia ręki 3-go stopnia oraz jej niedowład, popękane kości łopatki, zerwane mięśnie w lędźwiach, popękane żebra, pękniętą klatkę piersiową, rozerwane prawe płuco, wstrząśnienie mózgu, dwa krwiaki w głowie oraz rozerwaną potylicę.

Chłopak przeszedł szereg operacji - brzucha, płuc, głowy oraz kręgosłupa (założenie 16 -stu śrub). Wspierany przez bliskich obudził się w nowej dla niego i okrutnej rzeczywistości,  której nie ma już miejsca na realizację części planów z którymi wiązał przyszłość. Życiowa pasja free-run zostaje już tylko wspomnieniem. Z miesiąca na miesiąc szanse na opuszczenie szpitala zmniejszają się wraz z powiększająca się odleżyną, która uniemożliwia rehabilitację. Arek nadal przebywa w szpitalu obecnie na oddziale paliatywnym. Po jego opuszczeniu (na tę chwilę nie wiadomo kiedy to nastąpi) czeka go rehabilitacja i walka o nowy start. Prędzej czy później potrzebny będzie nowy wózek inwalidzki, a potrzeby nie będą maleć. 
 
Znajomi i przyjaciele Arka proszą z całego serca o wsparcie zbiórki. Liczy się każda kwota, nawet najdrobniejsza. Wspólnie możemy pomóc.
 
LINK DO ZBIÓRKI  - TUTAJ

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij