Areszt dla sprawców rozboju w Maniowach

Fot. 2022.07.31 07:49 / news / czytano 483 / opinie 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali sprawców rozboju w Maniowach. Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego w wieku od 18 do 29 lat odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a dwóch zatrzymanych w wieku 24 i 29 lat dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 

Do rozboju doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 3, w Maniowach. Do siedzących w samochodzie dwóch mężczyzn i kobiety, podeszło trzech mężczyzn w kominiarkach na głowie. Napastnicy używając siły fizycznej, gazu obezwładniającego i pałek doprowadzili ich do stanu bezbronności, po czym ukradli gotówkę w kwocie około 95 tys. złotych i uciekli. 
 
W sprawie rozboju zostało wszczęte śledztwo. Realizacją czynności zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat zostali zatrzymani w środę w miejscach swojego zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 24 i 29-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę i środki odurzające. Podczas prowadzonych czynności odzyskano część skradzionych pieniędzy. W czwartek zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu z art. 280 §2 kk, a 24 i 29-latek odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających z art. 62§1 upn. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
 
Za dokonanie rozboju (art. 280 § 1 kk), grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Jeżeli sprawca podczas popełnienia przestępstwa posługuje się niebezpiecznym przedmiotem (art. 280 § 2 kk), grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. 




Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij