Badamy DNA Górali - 13 sierpnia w Szczawnicy

Fot. 2022.08.11 07:48 / news / czytano 672 / opinie 0

Jesteś Góralem z krwi i kości i chcesz, żeby Twoje geny znalazły się na Genomicznej Mapie Polski? Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu oraz Politechnika Poznańska zapraszają do wzięcia udziału w projekcie pt. „Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki”, którego celem jest stworzenie obrazu zmienności genetycznej mieszkańców Polski, w tym przedstawicieli mniejszości etnicznych, regionalnych czy narodowych. 

Warunkiem udziału jest oddanie próbki śliny do badań DNA i wypełnienie ankiety. W zamian możesz uzyskać informacje na temat swojego pochodzenia w linii matczynej, a w przypadku mężczyzn także w linii ojcowskiej. Najbliższa okazja do oddania próbki już 13 sierpnia podczas Festynu Rodzinnego Związku Podhalan w Szczawnicy. Następnie odwiedzimy Strażackie Śpasy (Ząb, 14 sierpnia) i Święto Lasu (Siwa Polana, 15 sierpnia). Znajdziesz nas w białych koszulkach z logo Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Genomicznej Mapy Polski.

Ważne! Przez co najmniej 30 min. przed oddaniem próbki nie wolno jeść, pić, żuć gumy, myć zębów ani palić papierosów. Pytania można kierować na adres: kontakt.gmp@ibch.poznan.pl lub zadać nam bezpośrednio na stoisku.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij