Będą nowe trasy dla biegaczy i rowerzystów

Fot. 2014.03.07 10:47 / news / czytano 3117 / opinie 4

Miasto Szczawnica przystąpiło do projektu tworzenia kompleksowej oferty turystycznej, w tym systemu tras biegowo-rowerowych w regionie sądeckim.

Inicjatorem tego pomysłu jest Fundacja Sądecka z Nowego Sącza, która chce stworzyć w regionie kompleksowy system turystyczny - Klaster Aktywnej Turystyki. Prócz niej, w działalność „klastra” zaangażowało się 15 gmin z regionu m.in. Szczawnica, Łącko, Muszyna, Tarnów, Piwniczna-Zdrój. Przedsięwzięcie zostało już wpisane na listę projektów kluczowych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, obecnie każda z gmin musi opracować wstępne koncepcje tras, gdyż Fundacja na przygotowanie całej dokumentacji technicznej ma czas do 2015 roku.

Klaster Aktywnej Turystyki w regionie to nic innego jak kompleksowy system turystyczny, w skład którego wejdą centra turystyki biegowej, czyli trasy dla biegaczy, narciarzy biegowych, rowerzystów, osób uprawiających nordic walking. Wszystko dla osób lubiących czynnie wypoczywać. Inicjatorzy mają nadzieję, że centra staną się również zapleczem do organizacji imprez sportowych w gminach.

Jak zapewnia Tomasz Moskalik zastępca burmistrza MiG Szczawnica: - Trasy będą miały za zadanie służyć turystyce wielodniowej, prowadziły będą przez Województwo Małopolskie w stronę Słowacji. Dzięki nim stanie się możliwe przemieszczanie z miasta do miasta, zwiedzanie ich i kontynuowanie wycieczki na nogach lub rowerze. Centra biegowe zlokalizowane przy pętlach pełnić będą funkcję przebieralni, z dostępem do sanitariatów i pryszniców oraz bezpiecznym parkingiem dla samochodów. W dokumentacji projektowej znajdą się trasy nie dłuższe niż 15 km, po dwie dla każdej miejscowości, która przystępuje do projektu.  

Szczawnica planuje przygotowanie takich tras w miejscu już istniejących na terenie Jaworek.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do Jacek2014.03.12 19:03
a na jakie przeszkody Ty trafiłeś, Bardzo ładnie s...ć na swoje gniazdo, no i oczywiście bardzo ładnie reklamujesz Krościenko. Chcecie żeby turyści tu przyjeżdzali po takich wypowiedziach, wstydzcie się!!!
koko2014.03.09 19:03
Każda inicjatywa jaka będzie podnosiła atrakcyjność Szczawnicy to super sprawa. Zima co rok jest gorsza ale od wiosny do jesieni jest dobrze a trzeba dbać aby było jeszcze lepiej. Brak inwestycji powoduje powolne "umieranie" miejscowości co widać zimą. Przez lata nic w kwestii zimy się nie robiło to i za to teraz płacimy.
Jacek2014.03.08 11:03
...jeśli chodzi o Krościenko to też słyszałem, że Samorząd nic nie robi aby zwiększyć atrakcyjność swojej gminy. Powiem więcej ludzie którzy chcą coś robić trafiają tylko na przeszkody... Koszmar
krystus2014.03.07 22:03
Jak to sie dzieje, że samorządy z Krościenka, Czorsztyna i choćby Ochotnicy nie są zainteresowane takimi programami. Przecież te gminy tez mają ciekawe tereny, by takie trasy sprobowac robić, ech... szkoda gadaC!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij