Będzie basen szkolno-rehabilitacyjny dla dzieci

Fot. Arch. własne 2015.03.02 18:09 / news / czytano 2876 / opinie 0

Nowy obiekt, którego koszt szacowany jest na 2,5 mln złotych powstanie przy jednej ze szkół w Łapszach Niżnych bądź Niedzicy. Przy której na razie nie wiadomo.

Jakub Jamróz wójt Gminy Łapsze Niżne zapewnia o tym, że basen nie będzie obiektem komercyjnym, a głównie będzie służył dzieciom z terenu gminy.

-  Inwestycja ta sama się broni, ponieważ co roku gmina płaci za dowóz i uczestnictwo dzieci z gminy w projekcie "Już pływam", co pochłania z budżetu gminy niemałe pieniądze. Budowa takiego małego basenu i jego późniejsze utrzymanie, które oszacowane zostało na około 80-100 tys. złotych, to mniej niż wysłanie 160 dzieci w okresie marca do maja, by uczestniczyły w wymienionym projekcie. Inwestycja zwróci nam się za 5 lat - zapewnia wójt.

Oprócz basenu miałaby powstać część rehabilitacyjna i sauny. To gmina planuje wykonać ze środków własnych aby część inwestycji nie była obarczona trwałością projektu i by pomieszczenia do rehabilitacji i sauny można było wynajmować i na nich zarobkować.

- Do utrzymania basenu wykorzystać można istniejącą już infrastrukturę jednej ze szkół taką jak system solarny, kotłownię znajdujące się przy szkołach. W tym roku trzeba wykonać projekt, a w kolejnych aplikowalibyśmy o środki zewnętrzne  z nadzieją na dofinansowanie inwestycji co najmniej w 80% - mówi Jakub Jamróz.

Radni z Łapsz przychylili się do pomysłu i w budżecie została zabezpieczona kwota na wykonanie dokumentacji projektowej basenu, który miałby wymiary 12x6 m, do tego zaplecze rehabilitacyjne i sauny. Trwają ustalenia, która lokalizacja będzie tańsza i gdzie łatwiej będzie go wykonać. Gmina czeka na opinię ekspertów.





Autor: mw
Zdjęcia: Arch. własne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij