Bogusław Waksmundzki - Twój kandydat na Senatora (ogłoszenie wyborcze)

Fot. 2019.10.10 07:20 / news / czytano 886 / opinie 0

Bogusław Waksmundzki, mieszkaniec Grywałdu (Gmina Krościenko nad Dunajcem), startuje w okręgu nr 36, lista pozycja 3. O głosy zabiega w powiatach tatrzańskim, nowotarskim, limanowskim.

Bogusław Waksmundzki ma 57 lat, żonaty, trójka dzieci. Zawodowo związany jestem z powiatem nowotarskim, gdzie pełni funkcję wicestarosty powiatu odpowiadając za edukację ponadgimnazjalną, pozyskiwanie środków na edukację oraz odpowiada za inwestycje. Warto podkreślić, że powiat nowotarski jest na drugim miejscu w Małopolsce pod względem pozyskanych środków europejskich na inwestycje. 
 
Aktywny i rzetelny samorządowiec, dobrze przygotowany do sprawowania odpowiedzialnej służby publicznej. Cieszy się autorytetem w swojej gminie oraz uznaniem wśród mieszkańców powiatu. Laureat wielu konkursów, tytuł "Ludzie Roku"  otrzymał w 2011 r. w konkursie Gazety Krakowskiej. Wyróżniony „Samorządowym Oskarem” w 2014 r. za działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz zasługi w rozwoju polsko- słowackiej współpracy. Tytuł „Samorządowiec Ziem Górskich” otrzymał w 2018 przez Koalicję Ziem Górskich w Żywcu. Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrnym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz społeczności lokalnej.
 
O sobie
"Swoje doświadczenia w samorządzie nabyłem będąc wójtem Gminy Krościenko nad Dunajcem w latach 1999 - 2002. W tym czasie gmina dwukrotnie (2001,2002) znalazła się w „Złotej Setce Samorządów”. Gmina uzyskała nagrodę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za rozwiązania w dziedzinie ochrony wód. Przez ostatnie 12 lat byłem wiceprzewodniczącym i przewodniczącym Rady Euroregionu Tatry wybrany przez 31 samorządów po polskiej stronie Tatr. Za współpracę między samorządami polskimi i słowackimi otrzymałem Honorowe Członkostwo Euroregionu Tatry w 2014 r. 

Jestem członkiem Międzyrządowej Komisji Polsko – Słowackiej oraz członkiem Komitetu Monitorującego Programu Polsko – Słowackiego. Jako przewodniczący Rady Euroregionu Tatry przekonałem członków komitetu monitorującego programu polsko – słowackiego do przyznania środków do budowy ścieżki rowerowej Czarny Dunajec – Sucha Hora – Trstena, Nowy Targ – Gronków – Dursztyn – Kacwin. Dzisiaj jest to czołowa atrakcja turystyczna regionu o długości 162 km. W chwili obecnej gminy realizują już III etap tej potrzebnej inwestycji rowerowej. Gminy powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego otrzymały środki na 158 małe projekty polsko – słowackie co wzbogaciło infrastrukturę i więzi na granicy polsko – słowackiej.

Jestem członkiem Rady Duszpasterskiej przy parafii św. Marcina w Grywałdzie. Honorowym strażakiem jednostek OSP w Tylce, Hałuszowej, Kąty- Niwki, Grywałd i wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej oddziału Powiatowego Związku OSP RP OSP. W roku 2010 nagrodzony zostałem złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. Ukończyłem Akademię Liderów Samorządowych oraz uzyskałem międzynarodowy certyfikat dotyczący zarządzania projektami IPMA".
Autor: Oprac. red.
Źródło: Arch. Kandydata
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij