Budżet Szczawnicy budzi wątpliwości

Fot. 2014.09.29 13:10 / news / czytano 2038 / opinie 0

Skład orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej, w opinii co do wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze 2014 roku, wyraził swoje wątpliwości i sugeruje potrzebę urealnienia budżetowego planu dla Szczawnicy.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, skarbnik miasta Grzegorz Politowicz udzielił radnym informacji dotyczących wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2014 roku. Odczytał również opinię RIO, w której izba wskazuje uwagę na niską realizację wydatków i dochodów co w jej ocenie budzi wątpliwości dotyczące wieloletniej prognozy finansowej dla Szczawnicy. Niepokojące jest to, że dochód ze sprzedaży majątku to tylko 4,8 %. W planie budżetowym miasto zaplanowało wpływy z tego tytułu na poziomie ponad 2 mln złotych a uzyskało jedynie ponad 100 tysięcy. Dochód ze sprzedaży majątku jest istotny dla miasta dlatego, że daje możliwości spłaty zadłużenia w następnych latach budżetowych.

Henryk Węglarz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił także opinię komisji na ten temat i podkreślił, że wskaźniki nie są imponujące. Zwrócił uwagę, że mogą wystąpić problemy z domknięciem tegorocznego budżetu. Skarbnik Miasta i Gminy Szczawnica jest jednak optymistą w tej kwestii i uspokaja szczawnickich samorządowców.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij