Burze nad Polską - meteorolodzy ostrzegają

Fot. 2015.07.23 13:53 / news / czytano 1914 / opinie 0

Jak informuje na stronie internetowej IMGW, dla pięciu województw, w tym małopolskiego, wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem.

Oznacza to, że synoptycy przewidują wystąpienie na tych terenach niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecają oni mieszkańcom zagrożonych województw ostrożność oraz śledzenie kolejnych komunikatów meteorologicznych.
 
Przed panującymi upałami oraz zbliżającymi burzami ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Takiej pogodzie mogą właśnie towarzyszyć burze z gradem, porywisty wiatr oraz intensywne opady. Mogą one skutkować nawet lokalnymi podtopieniami. RCB przypomina również. I przypomina, jak zachować się w czasie burzy. Jeżeli żywioł ten zastanie nas poza domem, to trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, a także unikać przebywania pod drzewami czy na otwartej przestrzeni. 

Jutro na południu Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże z możliwością burz i przelotnych opadów, zwłaszcza w Karpatach. Prognozowana wysokość sięgnie opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 22 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 26–30 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i zmienny, a w czasie burz w porywach do 70 km/h.
Autor: Oprac. red.
Źródło: onet.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij