Czołowe zderzenie w Krościenku

Fot. Małgorzata Knutelska 2018.03.25 19:59 / news / czytano 3299 / opinie 0

W niedzielę około godziny 19.00 w Krościenku - Łąkcicy na drodze wojewódzkiej 969 zderzyły się dwa samochody osobowe. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

Prawdopodobnie jeden z samochodów wjeżdżał na parking i uderzył w prawidłowo jadący samochód od strony Krościenka. Poszkodowanych zabrały karetki pogotowia, na miejscu pracuje policja i strażacy.
 
Aktualizacja 26.03.2018 g. 19.20
 
W niedzielę 25 marca br.  wieczorem w  Krościenku nad Dunajcem na drodze wojewódzkiej nr 969 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta, 20-letni mieszkaniec Ochotnicy Górnej, jadąc od Tylmanowej w kierunku Krościenka chciał wykonać manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka, samochodem osobowym marki Mercedes, którym kierował  83-letni mieszkaniec Krościenka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala.
 
Kierujący fordem i 20 letnia pasażerka doznali obrażeń ciała poniżej siedmiu dni w postaci ogólnych potłuczeń. Natomiast kierujący mercedesem mężczyzna i 85-letnia pasażerka na wskutek zderzenia doznali obrażeń ciała powyżej siedmiu dni, 83-latek - złamania ręki, a kobieta - złamania dolnej ściany oczodołu. Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wypadku czynności wykonywali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.
 
Za spowodowanie wypadku drogowego (art. 177 kk) grozi kara dla 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Małgorzata Knutelska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij