Czorsztyn sprzeda udziały w spółce

Fot. 2014.07.11 12:32 / news / czytano 2074 / opinie 1

Tadeusz Wach wójt Gminy Czorsztyn otrzymał zgodę od mieszkańców i radnych na sprzedaż udziałów gminnych w spółce Vodný Park Stará Ves – Sromowce Wyżne.

Spółka utworzona została 7 lat temu, której udziałowcem stała się Gmina Czorsztyn oraz prywatni przedsiębiorcy. Jej celem miało być wybudowanie parku wodnego na Słowacji w Spiskiej Starej Vsi. Gmina stała się wtedy właścicielem 25% udziałów w spółce za wniesione 8,3 hektara powierzchni działek. Niestety do teraz nie udało się zrealizować zamierzonej inwestycji, stąd przedsiębiorcy zdecydowali o sprzedaży swoich udziałów. Wójt Czorsztyna musiał w tym celu uzyskać zgodę mieszkańców i radnych na zbycie gminnych akcji. 

- Nie wiemy, czy to będą baseny termalne, czy może luksusowy hotel. Zobaczymy, czy dojedzie do finalizacji sprzedaży – podkreśla Wach.

Siedem lat temu czorsztyńskie akcje za wkład gruntowy wycenione zostały na kwotę 260 tysięcy złotych. Obecną ich wartość oszacowano na 365 tysięcy złotych.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

eska2014.07.11 17:07
Sprzedać można tylko raz, a ciekawy jestem kto tymi pieniędzmi podzieli się, na podwyżki dla wszystkich w Gminie?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij