Czorsztyn stawia na naturę! Wielkie sadzenie drzew w Gminie Czorsztyn

Fot. Arch. UG. 2017.05.18 13:12 / news / czytano 2795 / opinie 0

Na wzgórzach sołectwa Kluszkowce, tuż nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego wyrośnie ponad 35 tys. nowych drzew.

Na tzw. Pustej Górze, na powierzchni obejmującej 5,5 ha firma Gardena Sp. z o.o.z Nowego Sącza wraz z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach zasadziła ponad 31 tys. sadzonek sosny, modrzewia, brzozy oraz świerka. To jednak nie koniec akcji sadzenia drzew. Jesienią, posadzonych zostanie następnych 4 500 tys. sadzonek.

Jak dookoła krzyczą ekolodzy, bez drzew nie ma tlenu, dlatego też Gmina Czorsztyn postanowiła przyłączyć się do akcji mającej na celu neutralizację dwutlenku węgla. W tym celu samorząd nawiązał współpracę z Fundacją Aeris Futuro, która prowadzi statutową działalność ekologiczną, w szczególności realizuje program CZAS NA LAS wpisujący się w ogólnoświatową strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i zwiększania lesistości oraz prowadzeniu działań informacyjnych i edukacyjnych na temat roli drzew dla środowiska i problemu zmian klimatu, a także promowaniu odpowiedzialnego biznesu.

Akcja sadzenia nowych drzew jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja wraz z samorządem w roli partnera pozyskała w ramach kolejnej edycji sadzenia drzew z Fundacją Yves Rocher. Wysokość pozyskanego dofinansowania to 55 194,50 zł brutto. Całość zadania zrealizowana zostanie w terminie do 01.12.2017 r.

Serdeczne podziękowania składamy Leśniczemu Gminy wraz z jego pracownikami, oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej za szczególne zaangażowanie w pracach przy sadzeniu drzew.
Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij