Czorsztyn zrezygnował z członkostwa

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.02 08:15 / news / czytano 2140 / opinie 0

Gmina Czorsztyn wystąpiła po ponad 18 latach ze stowarzyszenia pn. „Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej”.

W uzasadnieniu podjętej uchwały o rezygnacji z członkostwa czytamy, iż powodem tej decyzji jest brak wymiernych efektów mających bezpośredni wpływ na realizację celów statutowych w stosunku do Gminy Czorsztyn. Ponadto gmina w skali roku zaoszczędzi w budżecie 2 tys. złotych, które wydawane były do tej pory na pokrycie kosztów rocznej składki członkowskiej. 

Związek Gmin Wiejskich RP jest największą organizacją zrzeszającą gminy wiejskie z całego kraju, obecnie liczy około 550 gmin członkowskich. Misją stowarzyszenia jest służba na rzecz społeczności gmin wiejskich a szczególnie pomoc w wysiłkach skierowanych na rozwój demokracji lokalnej, stworzenie warunków lokalnego rozwoju gospodarczego, integrację gmin i rozwój samorządności lokalnej.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij