Czysta Ochotnica - wspólne sprzątanie brzegów rzek i potoków

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2015.04.08 18:43 / news / czytano 2850 / opinie 0

W sobotę 11 kwietnia br. na terenie Gminy Ochotnicy Dolna odbędzie się akcja sprzątania okolic rzek i potoków. Czy wójtowi Stanisławowi Jurkowskiemu uda się zaangażować w nią lokalne społeczeństwo?

Włodarz Ochotnicy zaprasza mieszkańców, urzędników, radnych i nauczycieli do wspólnego sprzątania dzikich wysypisk zlokalizowanych w korytach rzek i potoków na terenie całej gminy. Gminna akcja sprzątania rozpocznie się o godzinie 9.00. Zakończenie zaplanowano na godzinę 13.00.

- Zaplanowaliśmy akcję ekologiczną, która ma objąć jednocześnie całą gminę, jej celem jest zrozumienie odpowiedzialności wszystkich mieszkańców za nasze środowisko. Im więcej osób przyłączy się do akcji, tym więcej uda się nam zrobić i tym więcej wszyscy zyskamy. Przygotowujemy się na jubileusz 600-lecia Ochotnicy, to dobry czas, aby rozpocząć kolejny wiek z czystym kontem. Możemy wspólnie posprzątać naszą okolicę i nie tworzyć już więcej dzikich wysypisk - czytamy na stronie Urzędu Gminy.

W każdej wsi akcją będą kierowali Sołtysi, a za każdy odcinek rzeki będzie odpowiedzialna osoba, która rozda chętnym worki i rękawiczki. Na zakończenie około godziny 13-tej w każdej miejscowości: w Tylmanowej (obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego), Ochotnicy Górnej (na skwerku) i Dolnej  (obok Wiejskiego Ośrodka Kultury) przygotujemy ognisko lub grill z kiełbaskami, gorące i zimne napoje, będą również występy, pogadanki.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij