Dach w remoncie

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.02.03 15:25 / news / czytano 923 / opinie 0

Rozpoczął się remont dachu na starej plebani w Krościenku. Budynek został zakwalifikowany jako obiekt zabytkowy oraz siedlisko podkowca małego.

Prace muszą zostać przeprowadzone zimą ze względu na to, że bytują tam chronione gatunki nietoperzy, a zima są nieobecne. Pieniądze na ten cel pochodzą z projektu pn.:„Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk chronionych w ramach sieci Natura 2000 w Małopolsce”. Jest on finansowany w ramach działania 2.4. oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Realizacja projektu jest przewidziana do końca 2020 roku. Budynek w Krościenku znalazł się pośród 10 dachów obiektów z siedliskami podkowca małego. Całkowity koszt zadania wynosi 11 474 385 złotych (z tego  9 753 227,25 zł ze środków Funduszy Europejskich).

Autor: Oprac. red
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij