Diety radnych z Łapsz bez zmian - pomogła presja społeczna?

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.02.28 12:39 / news / czytano 2932 / opinie 0

Diety radnych z Gminy Łapsze Niżne nie ulegną zmianie. Ten sam radny, który przygotował projekt uchwały mówiący o podwyżce, w piątek podczas sesji zawnioskował o zdjęcie tego punktu z porządku obrad.

Radny Maciej Płachta, pomysłodawca projektu podwyżki, uzasadnił swoją decyzję podczas piątkowej sesji Rady Gminy tym, że nie ma zamiaru walczyć z wiatrakami. - Nie mam zamiaru udowadniać, że czarne to czarne, a białe to białe i stawać pod ścianą w celu egzekucji, gdyż takie do mnie doszły słuchy "pod ścianę i dwa strzały w tył głowy" - mówił. 

Przypomnijmy. Po tym, jak opublikowaliśmy informację o planowanych podwyżkach diet (cały artykuł TUTAJ), łapszańska opinia publiczna zawrzała. Mieszkańcy przypominali w komentarzach o oszczędzaniu, pisali o wykazaniu się radnych nowej kadencji i wtedy dopiero o ewentualnych podwyżkach. 

Ostatecznie decyzją radnych punkt został zdjęty z obrad piątkowej sesji, a diety radnych nie ulegną zmianie.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij