Dla bezpieczeństwa pieszych w Tylmanowej zamontowano barierki

Fot. Magdalena i Janusz Wojtarowicz 2013.11.05 14:28 / news / czytano 2309 / opinie 0

W ubiegłym tygodniu w Tylmanowej wzdłuż części chodnika dla pieszych zamontowano nowe barierki, które mają za zadanie oddzielić ciąg pieszy w postaci chodnika od stromej skarpy nasypu.

- Barierki nie były zaplanowane podczas budowy chodnika, jednak podczas odbioru wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zadecydowaliśmy o wykonaniu tej dodatkowej inwestycji. Przygotowany został specjalny aneks do umowy. Całkowity koszt montażu barier to 31 tys. złotych. Połowę inwestycji sfinansowała Gmina a połowę dołożył ZDW - mówi Kazimierz Konopka Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

Barierki mają chronić pieszych, aby nie wpadli do głębokiego rowu. Ruch w tym miejscu jest szczególnie duży zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych, gdy mieszkańcy udają na pobliski przystanek autobusowy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena i Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij