Dotacje na realizację zadań publicznych w Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.04.18 06:15 / news / czytano 1947 / opinie 0

W miniony poniedziałek burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda zatwierdził wyniki pracy przedstawione przez Komisję Konkursową powołaną do opiniowania wniosków o udzielenie dotacji na realizację zadań publicznych w 2013 roku.

Wpłynęło jedenaście wniosków, z czego jeden ze względów formalnych nie podlegała rozpatrzeniu. Złożono pięć wniosków na realizację zadania w ramach obszaru „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji”, cztery na realizację zadania w ramach obszaru „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” oraz jeden na realizację zadania w zakresie obszaru "Porządek i bezpieczeństwo publiczne, ratownictwo i ochrona ludności".

Suma wnioskowanych środków niemal dwukrotnie przekroczyła wysokość tych dostępnych w tegorocznym budżecie miasta i gminy na wsparcie zadań publicznych. Z tego powodu proporcjonalnie zmniejszono wielkości dofinansowania. Wsparcie finansowe na łączną kwotę 33.000,00 zł otrzyma siedem organizacji pozarządowych.

W zakresie obszaru „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji”.  

  • Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan na zadanie pn. „X Góralski Festyn Rodzinny” - 7500,00 zł.
  • Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek na zadanie pn. „VII Pieniński Festiwal Kultur Górskich - Łemków, Rusnaków i Górali” - 5000,00 zł.
  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy na zadanie pn. „Dziedzictwo Szczawnickich Górali” - 2500,00 zł.

 W ramach obszaru „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”. 

  • Klub Sportowy „Pieniny” na zadanie pn. „Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek” - 7000,00 zł.
  • Klub Sportowy „Jarmuta” na organizację dni sportu dla mieszkańców Szczawnicy i zawodników piłkarskiego klubu - 5000,00 zł.
  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy na zadanie pn. „Spartakiada osób niepełnosprawnych - Szczawnica 2013” - 3000,00 zł. 

 W ramach obszaru „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” 

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Szczawnicy, która realizować będzie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zorganizuje zawody sportowo-pożarnicze z udziałem lokalnych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - 3000,00 zł.

- Miasto i Gmina Szczawnica dąży do wypracowania jak najlepszych standardów współpracy samorządu lokalnego z organizacjami pozarządowymi, które mają sprzyjać zaspokajaniu potrzeb lokalnej społeczności, pełnemu wykorzystaniu zasobów obu podmiotów oraz efektywniejszej realizacji zadań własnych gminy. Z roku na rok obserwować można coraz większą aktywność i kreatywność lokalnych stowarzyszeń, klubów, grup społecznych, które podejmują działania sprzyjające poprawie jakości życia mieszkańców i zaspokajaniu ich potrzeb. Należy podkreślić, że organizacje pozarządowe uzupełniają zadania samorządów lokalnych, a zaufanie jakim obdarza ich społeczeństwo jest świadectwem coraz większego profesjonalizmu i skuteczności ich działania - powiedział Niezgoda.

Po dostosowaniu do poziomu przyznanej dotacji, zakresu rzeczowego i finansowego zakwalifikowanych do dofinansowania działań, podpisane zostaną pomiędzy miastem a organizacjami pozarządowymi umowy na wsparcie realizacji zadań publicznych w roku 2013.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij