Druhowie strażacy czcili swojego Patrona

Fot. Jacek Knutelski 2016.05.03 10:30 / news / czytano 2543 / opinie 0

W niedzielę 1. maja jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Krościenko n.D najpierw uczestniczyli w uroczystej Mszy św. a następnie zapalili znicze na grobach tych, którzy kiedyś tak jak dzisiaj oni, służyli Bogu i ludziom ratując ich życie i mienie. 

W kościele parafialnym w Krościenku n.D o godzinie 11.00 jednostki z Katów, Krośnicy, Grywałdu, Tylki i Krościenka uczestniczyły w Eucharystii, której przewodniczył proboszcz ks. Henryk Homoncik. Mszą św. sprawowana w intencji strażaków i ich rodzin, w tym roku zgromadziła także parafian i turystów przebywających na weekendowym odpoczynku w Pieninach. 

W barwnym korowodzie cała brać strażacka, Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Krościenku udała się na cmentarz parafialny, gdzie modlitwa i zapalnie zniczy przywołało pamięci o tych, którzy odeszli do Pana.

Następnie strażacy udali się pod remizę OSP w Krościenku, tam były przemówienia i krótki poczęstunek. Nie zabrakło oczywiście w tym dniu słów podziękowania dla strażaków za ich zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej, bo bez nich trudno wyobrazić sobie wiele uroczystości parafialnych.

Autor: mw
Zdjęcia: Jacek Knutelski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij