Dunajec - wspólna rzeka - wspólna sprawa

Fot. 2013.04.24 14:50 / news / czytano 2857 / opinie 0

Mikroprojekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych

1 kwietnia 2013 roku rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Dunajec - wspólna rzeka - wspólna sprawa” powstałego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007 - 2013 Mikroprojekty. Partnerem ze strony słowackiej jest Spojena Skola ze Spiskiej Starej Wsi.

Głównym celem projektu jest utworzenie Izby Historii Flisactwa, a przez to zainicjowanie wielopoziomowych działań, opartych o wspólne polsko - słowackie elementy kulturowe i przyrodnicze Pienin, sprzyjających bezpośrednim kontaktom i edukacji dzieci i młodzieży ze szkół w Spiskiej Starej Wsi oraz w Sromowcach. Projekt zakłada współdziałanie obydwu partnerów w realizacji większości zadań. Są to, oprócz utworzenia Izby: powstanie dwujęzycznej publikacji dotyczącej historii flisactwa polskiego i słowackiego na rzece Dunajec, prelekcje, warsztaty ekologiczne, literackie i plastyczne, spotkania z twórcami ludowymi, konkursy i wycieczki oraz nauka pływania dla uczniów. W projekcie, jako partner, współuczestniczy również gmina Czorsztyn, do zadań której należą działania promocyjno - informacyjne na rzecz projektu. Postęp w realizacji i wszystkie wydarzenia związane z projektem śledzić będzie można na stronach internetowych:

  • www.gimsromowcenizne.czorsztyn.iap.pl 
  • www.spos231ssv.edupage.org 
  • www.projektdunajec.czorsztyn.pl

Projekt w 85 % finansowany będzie przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”. Dodatkowo 10 % środków pochodzić będzie z budżetu państwa. Pozostałe 5% stanowi wkład własny.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij