Dwa lata zbierali grosik do grosika - zakupili 13 nowych książek

Fot. Arch. ZPO w Łapszach 2016.12.02 11:56 / news / czytano 1358 / opinie 0

Uczniowie łapszańskiego Zespołu Placówek Oświatowych zebrali makulaturę, sprzedali i za uzyskane pieniądze zakupili nowe książki do biblioteki. Ze sprzedaży 1250 kg makulatury otrzymali kwotę 250 zł. Pozwoliło to na zakup 13 nowych książek.

Biblioteka wzbogaciła się o: My, Dzieci z dworca Zoo, Pamiętnik narkomanki, Drzazga E. Nowak, Mój Adam E. Nowak, August A. Tyszki, Roki A. Tyszki, Zostań jeśli kochasz, Wróć, jeśli pamiętasz, Nie do pary E. Nowak, Michał i złoty puchar, Fiord i zagubiony naszyjnik, Magiczne drzewo t. 8 – Inwazja, Wiktorio, I love you.

- Bardzo serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy przynosili makulaturę, równocześnie bardzo zachęcam do dalszego zbierania. Przez dwa lata, pieniądze z tego tytułu były skrupulatnie gromadzone, grosik do grosika. Jednostkowe kwoty nie były wysokie, oscylowały w granicach kilkunastu złotych - mówi Józefa Żołądek opiekun szkolnej biblioteki.

Makulaturę można przynosić zarówno do biblioteki jak i do p. Barbary Kowalczyk. Zgodnie z Regulaminem za każdy kilogram można otrzymać pozytywną uwagę. Jak widać, nawet z bardzo malutkich kwot (20 gr. za kilogram) można uzbierać całkiem pokaźną sumkę, którą można zamienić na coś wartościowego, a w tym przypadku na zakup książkowych nowości.

Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. ZPO w Łapszach
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij