Dyrektorzy i Nauczyciele nagrodzeni - miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.15 12:15 / news / czytano 10339 / opinie 0

27 szczawnickich pedagogów zostało uhonorowanych za wyniki w nauczaniu, wychowywaniu i opiekę nad uczniami. W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP spotkali się nie tylko pedagodzy, ale też samorządowcy i emerytowani nauczyciele z terenu Miasta i Gminy Szczawnica.

Podczas uroczystości wyróżnieni w ten sposób pedagodzy usłyszeli pod swoim adresem wiele miłych słów i podziękowań za dotychczasowy wkład w to co robią na co dzień. Nagrodę Burmistrza otrzymali dyrektorzy szkół oraz nauczyciele: Alicja Łazarczyk Dyrektor Publicznego Przedszkola, Jarzębska Iwona Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Paweł Sypek Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, Sebastian Walosczyk Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera, Teresa Topolska, Ewa Słowik Różana, Anna Hamerska oraz Marta Tabasz. - Chciałbym Państwu podziękować za ten rok pracy i życzyć, abyście wszyscy byli tak wspominani przez swoich uczniów jak ja wspominam swoich nauczycieli. Życzę Państwu, aby szkoła kojarzona była z Wami a kolejne lata były latami w których czerpać z pracy będziecie przyjemność i radość – mówił Grzegorz Niezgoda do zebranych pracowników oświaty. 

Dyrektorzy szkół tradycyjnie już wyróżnili nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, którzy w sposób szczególny angażują się w pracę na rzecz społeczności szkolnej. Znaleźli się wśród nich: Małgorzata Botor, Marzena Słowik, Karolina Wiercioch, Agnieszka Malik, Wanda Śmietańska, Henryka Mastalska, Stefan Przychodzki, Agnieszka Sobierska, Monika Hurkała, Bożena Biel, Helena Symela, Józef Chronowski, Anna Manowska, Małgorzata Błażusiak, Anita Gabryś, Joanna Moskalik, Jadwiga Piotrowska, Tomasz Gabryś, Wiesława Ciesielka, Krystyna Polaczyk, Anna Gąsienica, Małgorzata Szajewska, Stanisław Salamon, Krzysztof Węglarz, Maria Kamińska, Małgorzata Gabryś, Katarzyna Ciesielka, Dominika Smolarska, Jadwiga Zachwieja, Jacek Żebracki, Krzysztof Węglarz, Kazimierz Stanek, Ewa Mastalska, Danuta Kołodziej, Janina Mazurek, Wanda Ligas, Ryszard Dulak. O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy.

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij