Dzień bezpiecznej zabawy w ramach rządowego programu BEZPIECZNA+

Fot. Arch. szkoły 2017.12.07 19:39 / news / czytano 1473 / opinie 0

W Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D odbyło się wielopokoleniowe spotkanie pod nazwą „Dzień bezpiecznej zabawy”. Gościem honorowym była Pani Anna Hołda – prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Pieniny”. 

Na sobotnią, wspólną zabawę stawiła się liczna grupa uczniów z klas I – III z rodzeństwem i rodzicami. Mieli oni okazję wysłuchać barwnej opowieści Pani Anny o tym, jak w czasach jej dzieciństwa bawiły się dzieci, jakie miały obowiązki i przyjemności oraz jakie prezenty otrzymywały od świętego Mikołaja. Pani Anna zaprezentowała też kilka starych, często już zapomnianych zabaw oraz z zainteresowaniem obejrzała, w jaki sposób dzieciaki bawią się bezpiecznie dzisiaj, m.in. z kolorową chustą animacyjną Klanza. 

Na koniec wszyscy przeszli do utworzonych w Szkole „Stref bezpiecznej zabawy”, gdzie wspólnie grali w gry planszowe i stolikowe – również te przyniesione przez dzieci z domu. Niektórzy postawili na zabawy ruchowe. We wszystkie aktywności chętnie włączyli się przybyli na spotkanie rodzice. 

„Dzień bezpiecznej zabawy” był jednym z ostatnich działań w ramach realizowanego przez Szkołę od września do grudnia 2017 r. rządowego Programu BEZPIECZNA+, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko na terenie szkoły, ale i poza nią. W związku z tym podjęte zostały liczne inicjatywy, zmierzające do jego osiągnięcia. Między innymi uczniowie wzięli udział w prowadzonych przez policję zajęciach praktycznych w zakupionym mobilnym miasteczku rowerowym, gdzie utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Uczestniczyli również w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez GOPR oraz ZHP. Wykorzystywali w praktyce zdobyte umiejętności w czasie dwóch wycieczek – górskiej i rowerowej. Na terenie Szkoły, na każdym piętrze, stworzone zostały „Strefy bezpiecznej zabawy”, w których dzieci chętnie spędzają czas w czasie przerw śródlekcyjnych. Zwieńczeniem opisanych działań było zorganizowanie trzech konkursów.

Na realizację Programu przeznaczone zostało ponad 26 000 zł., z czego rządowe dofinansowanie wynosi prawie 21 000 złotych. Pozostałe środki stanowi wkład własny.
Autor: Katarzyna Musiał
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij