Dzień Dziecka w Jaworkach

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.06.02 10:53 / news / czytano 6332 / opinie 0

Pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz zabawy i konkursy to część atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka, który dzieci i młodzież świętowała w niedzielne popołudnie w Jaworkach.

Zabawa rozpoczęła się mszą św. odprawioną przez ks. Józefa Włodarczyka w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie na terenie areny narciarskiej Homole w Jaworkach odbył się festyn rodzinny podczas którego uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Nowym Targu a także funkcjonariuszy policji z Komisariatu w Krościenku nad Dunajcem pod kierownictwem Komendanta Komisariatu podkom. Michała Janerki.

Komendant w swoim wystąpieniu podkreślał, że policja chce odchodzić od stereotypów, gdzie funkcjonariusze postrzegani są tylko jako nakładający kary. - Jesteśmy otwarci i jesteśmy normalnymi ludźmi, chcemy współpracować. Wiemy, że właśnie teraz, jak te dzieci nabiorą zaufania do policji, do munduru, to później będzie to procentować. Chcemy dzieci uczulić na pewne zagrożenia, które są wokół nich. Mamy rożnego rodzaju sytuacje, w których dzieci uczestniczą, są to m.in. zagrożenia na drogach, chodnikach, ścieżkach pieszo-rowerowych, ale również w domu. Uczulić je na przypadki, kiedy osoby dorosłe je zaczepiaj – podkreślał Janerko.

Dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny: broń, radiowozy, motocykl. 

Pokaz sprzętu przeciwpożarowego miały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Szczawnicy oraz Jaworek a  na najmłodszych uczestników niedzielnej zabawy czekało szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Grupy Ratowniczej Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu - studenci Instytutu Ratownictwa Medycznego. Ponadto na najmłodszych czekały gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy, chętni mogli spróbować sił w zjeździe na monsterrolerze – terenowej hulajnodze. 

Imprezę plenerową prowadził Jerzy Pal, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek. Zebranym przygrywała kapela „Jaworcanie”, a cała akcja "Dzień dziecka. Edukacja poprzez zabawę" zorganizowana została przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, Arenę Narciarską Jaworki-Homole oraz Miasto i Gminę Szczawnica przy wsparciu instytucji: jednostek OSP, Policji, Sołectwa Jaworki, Szkoły Podstawowej ze Szlachtowej, Gimnazjum Publicznego, parafii pw. Matki Boskiej Pośredniczki Łask oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy i firmy "Kinga Pienińska" z Krościenka n/D. Patronat medialny nad imprezą sprawował Pieniński Portal Informacyjny.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij