Finał XIV edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski w dawnej cerkwi w Jaworkach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.04 23:55 / news / czytano 3156 / opinie 1

Zwycięzcy XIV edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski uhonorowani zostali podczas uroczystej gali w wyjątkowej scenerii, bo w Kościele św. Jana Chrzciciela w Jaworkach - dawnej cerkwi greckokatolickiej.

Plebiscyt, w którym wyłaniani są i promowani ci, którzy w Małopolsce mają to co najlepsze do zaoferowania turystom w tym roku odbył się na terenie Miasta i Gminy Szczawnica - ubiegłorocznego laureata plebiscytu w kategorii miejscowość/gmina. - Szczególną radość sprawia nam to, że możemy gościć Państwa w Szczawnicy i dlatego, że możemy pokazać takie miejsce jak chociażby ten kościół - mówił Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy podczas swojego wystąpienia.

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa złożył organizatorom i gospodarzom serdeczne gratulacje w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Marszałka Marka Sowy i życzył całej branży turystycznej, aby jej wspólna praca przynosiła efekty, aby takich celów i osiągnięć było więcej i aby turystyka w Małopolsce kwitła. 

Gospodarzami tegorocznego plebiscytu byli Jacek Krupa – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Grzegorz Niezgoda - burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Leszek Zegzda - prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Bernadetta Podlińska - prezes Polskapresse Oddział Kraków. 

Organizatorami XIV edycji Wielkie Odkrywanie Małopolski byli; Gazeta Krakowska oraz Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków i Telewizja Polska Oddział w Krakowie. Zwycięzcy nagrodzeni zostali w siedmiu kategoriach:

  • Miejsce niezwykłe - miejscowość/gmina:wygrała Białka Tatrzańskie, wyróżnienia dla Biecza oraz Kamienicy;
  • Atrakcja turystyczna - laureatem została trasa górnicza w Kopalni Soli Wieliczka, wyróżnienia dla Ogrodów Sensorycznych w Muszynie oraz Karpackich Drewnianych Świątyń wpisanych na listę UNESCO (Sękowa, Binarowa, Brunary Wyżne, Kwiatoń, Owczary, Powroźnik, Dębno, Lipnica Murowana);
  • Wydarzenie -  rekonstrukcja bitwy pod Gorlicami w Sękowej, wyróżnienia dla Święta Fasoli w Zakliczynie, Spędu Koni w Regietowie i Święta Rydza w Wysowej;
  • Smacznie i z tradycją - baza gastronomiczna -  Restauracja Beskid w Nowym Sączu, wyróżnienia dla Karczmy Gościnna Chata w Krakowie i Wysowej oraz Karczmy na Kocierzu;
  • W gościnie - baza noclegowo-wypoczynkowa, ośrodki spa -  laureatem został Hotel&SPA Kocierz, wyróżnienie dla hotelu Beskid w Nowym Sączu i Osady Zdrowia i Wypoczynku Modrzewiowe Wzgórze w Faściszowej;
  • Chata z klimatem - agroturystyka - projekt Małopolska Wieś dla Seniorów w której skład wchodzi 15 gospodarstw na terenach wiejskich, wyróżnienia dla Tęczowej Zagrody w Tymbarku i Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach; 
  • Małopolska osobowość turystyki - nagroda przyznana po raz pierwszy, którą zdobyła Bożena Srebro, wyróżnienia Jan Hyra i Stanisław Sordyl. 
Honorowy tytuł "niezwykłego miejsca" oraz 50 tys. złotych przekazanych z rąk Jacka Krupy na rozwój miejscowości zdobyła w tym roku Białka Tatrzańska, pierwszy raz została wręczona nagroda w wysokości 5 tys. złotych w kategorii "Małopolska Osobowość Turystyki" ufundowana przez Małopolską Organizację Turystyczną. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa wręczyli także dyplomy oraz odznaczenia "za wkład w rozwój i promocję turystyki w województwie małopolskim".

Gościom przybywającym na uroczystą galę przygrywała miejscowa kapela Białopotocanie a do klimatu łemkowskiego jaworczańskiego kościoła nawiązywała oprawa muzyczna uroczystości w wykonaniu zespołu folkowego „Serencza". Zakończenie plebiscytu zostało tradycyjnie połączone z Małopolskimi Obchodami Światowego Dnia Turystyki.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Ewa2013.10.07 17:10
Jedna uwaga-SereNcza, nie SereŃcza. Pozdrawiam!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij