Flisacka przystań w Krościenku w tym roku

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.04.01 23:59 / news / czytano 2801 / opinie 0

W miejscu przystani końcowej spływu, wzdłuż ulicy Jana III Sobieskiego w Krościenku, do końca roku powstanie w stanie surowym nowe zaplecze do obsługi łodzi - budynek socjalny z częścią ogólnodostępną i toaletami.

- Chcielibyśmy, aby budynek w stanie surowym powstał w tym roku, jednak wszystko zależy od sezonu. Te pieniądze, które flisacy wypracują chcemy tutaj zainwestować. Myślę, że będzie to cenny budynek dla Krościenka, szczególnie w tym miejscu, gdzie jest parking będą też dostępne toalety. Część robocza z wózkownią dla łodzi mieściłaby się w przyziemiu, natomiast na wysokości parkingu byłoby wejście do toalet - mówi Jan Sienkiewicz prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Oprócz zaplecza socjalnego i toalet na miejscu prawdopodobnie zaistnieje punkt informacyjnym i handlowy jednak turyści nadal wysiadać będą obok starego zabytkowego kościółka w Rynku, przy Amfiteatrze Pod Wierzbą.

- Mija się z celem przerzucanie turysty tutaj na parking, przecież chcemy mu pokazać co mamy, chcemy go u siebie zatrzymać - podkreśla Sienkiewicz.

Przypomnijmy, początkiem tego roku Jan Dyda wójt Krościenka podpisał i przekazał prezesowi flisaków decyzję o przeniesieniu warunków zabudowy na mocy której flisacy już niebawem ruszą z inwestycją na terenie przystani flisackiej.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij