Fotorelacja ze zniszczeń powodziowych w Gminie Czorsztyn

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.05.17 11:20 / news / czytano 3767 / opinie 0

W gminach trwa liczenie strat po czwartkowych ulewach deszczu. W Gminie Czorsztyn najwięcej pracy było z usunięciem ziemi i błota które obsunęło się na jezdnię w Sromowcach Niżnych.

Obecnie trwa sprzątanie piwnic, oczyszczanie podtopionych i podmytych ulic, połamanych przez wiatr drzew. W Kluszkowcach w Szkole Podstawowej do toalet dostała się woda, ale nie była to na tyle uciążliwa sytuacja, żeby odwołać w szkole zajęcia dla dzieci. 

Włodarz gminy Tadeusz Wach obawia się o stacje ujęć wody w Kluszkowcach i Maniowach. - Prawdopodobnie zniszczone są tam złoża, na których zatrzymuje się żwir, kamienie itp. - zaznacza wójt.

Podczas czwartkowej ulewy mocno rozmyta została ziemia obok Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych, gdzie gmina buduje boisko. - Trwają prace przygotowawcze obok szkoły pod boisko, na placu nad szkołą nie ma już trawy a mocne opady deszczu spowodowały powstanie w tym miejscu jeziora mułu. Dzięki naszej szybkiej interwencji udało się zapobiec osunięciu mułu na budynek - podkreśla Tadeusz Wach.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij