Gimnazjaliści z pomocą - świąteczne spotkanie w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci

Fot. Arch. Publicznego Gimnazjum 2016.12.15 10:54 / news / czytano 1649 / opinie 0

11 grudnia grupa wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera ze Szczawnicy, razem z opiekunkami: panią D. Urban i panią K. Ciesielką pojechała do Wieliczki, na spotkanie z podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak co roku, wcześniej w szkole została przeprowadzona akcja „Mikołaj za piątaka”. Młodzież zbierała do puszek przygotowanych w klasach pieniądze na rzecz Centrum Opieki Wyręczającej dla Osób Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych w Krakowie. Do Akcji przyłączyli się również sponsorzy popierający nasze działania i dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy przekazać prezenty dla ciężko chorej 6- letniej Milenki i jej rodziny. „Szlachetna paczka” od społeczności naszego gimnazjum zawierała żywność, środki czystości, odzież i zabawki.

Podarunek zawieźliśmy do Wieliczki, gdzie również uczestniczyliśmy we wzruszającym spotkaniu Mikołajkowym dla małych podopiecznych krakowskiego hospicjum. Nasi uczniowie umilili dzieciom oczekiwanie na Mikołaja śpiewem. Chór pod opieką pani D. Urban sprawił wszystkim obecnym na spotkaniu ogromną przyjemność, cała sala śpiewała razem z uczniami ze Szczawnicy. Pani K. Ciesielka i pani D. Urban wraz z wolontariuszami przekazały także na ręce pani Anny Nawrockiej - prezes Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci upominki w postaci książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnicy, książkę i kalendarze promujące Szczawnicę i Pieniny, które podarowały władze samorządowe naszego miasta, a gimnazjum wsparło chore dzieci tablicą edukacyjną, ufundowaną przez jednego z rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej uczestniczyliśmy w wigilijnym spotkaniu podopiecznych hospicjum i ich rodzin, rozmawiając z nimi, bawiąc się i śpiewając wspólnie kolędy. Wieczorem powróciliśmy do Szczawnicy pełni wrażeń, ale przede wszystkim refleksji na temat kruchości naszego życia i dostrzegania w nim tego, co jest najważniejsze.

W naszej szkole prężnie działa duża grupa wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas na niesienie pomocy potrzebującym. Opieką i pomocą zawsze służą im panie M. Tabasz, K. Ciesielka, D. Urban i ks. P. Dydo- Rożniecki.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim instytucjom, sklepom, aptekom oraz osobom prywatnym za pomoc i wsparcie w tworzeniu tego niezwykłego prezentu dla Milenki i innych chorych dzieci oraz umożliwieniu nam wzięcia udziału w spotkaniu świątecznym dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.
Autor: Katarzyna Ciesielka
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy
Zdjęcia: Arch. Publicznego Gimnazjum
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij