Gmina Krościenko nad Dunajcem członkiem Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT)

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.12.20 19:47 / news / czytano 1795 / opinie 4

15-16 grudnia w Krynicy odbyło się II Forum Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej zorganizowane przez Małopolską Organizacje Turystyczną. W Forum wzięła udział Danuta Machała pracownik Punktu Promocji i Informacji Turystycznej.

Pierwszy dzień spotkania to wykład nt.” Alternatywa dla małopolskiej turystyki: turystyka kulturowa, biznesowa, sportowa i religijna.”-uwarunkowania, perspektywy, doświadczenia. Po wykładzie uczestnicy Forum pracowali w grupach przygotowując propozycje  alternatywnych form turystyki w subregionach. Kolejny punkt spotkania to dyskusja na temat  m.in. dystrybucji materiałów promocyjnych, logistyki, funkcjonowania punktów informacji turystycznej. W tej części obrad organizatorzy powitali i przedstawili 2.nowych członków, którzy wstąpili do Małopolskiego Systemu informacji Turystycznej czyli  Gminę Krościenko nad Dunajcem i Niedzicę. Wcześniej Gmina Krościenko nad Dunajcem podpisała z Województwem   

Małopolskim Porozumienie w sprawie udziału w Małopolskim Systemie Informacji Turystycznej (MIST). W ramach realizacji Porozumienia Województwo m.in. włączyło Gminę do systemu promocji MIST, do systemu dystrybucji materiałów promocyjnych, we wszystkich wydawanych przez Województwo materiałach promocyjnych będzie umieszczona informacja o Uczestniku MSIT czyli Gminie Krościenko nad Dunajcem, w ramach posiadanych środków i możliwości Województwo udzieli wszelkiego wsparcia Uczestnikowi MSIT. Drugi dzień Forum to wizyta w Centrum Informacji Turystycznej w Krynicy i prezentacja Punktu, a potem przejazd do Tylicza.

W Tyliczu  odbyły się 2 następne punkty  programu czyli  Seminarium pt. „Zimowa promocja Małopolski-nowe trendy ‘’ i uroczyste Otwarcie Sezonu Zimowego na Stacji Narciarskiej MasterSki w Tyliczu. W Forum wziął udział Leszek Zegzda Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej,  Tomasz Urynowicz  Dyrektor Departamentu Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego, Paweł Mierniczak Dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Marszałek Leszek Zegzda wręczył punktom MSIT po przeprowadzonej kategoryzacji certyfikaty.

Krościeński Punkt Promocji i Informacji Turystycznej taki certyfikat otrzyma po uzupełnieniu wystroju o elementy wymagane przez Regulamin MSIT. Rozpoczynając seminarium Marszałek Leszek Zegzda, miłośnik sportów zimowych, podkreślił znaczenie Małopolski w tej dziedzinie turystyki.

Przedstawiciele mediów obecni na seminarium zaprezentowali swoje oferty programowe m.in. program „ Ślizg.”
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Jeden problem2016.12.22 11:12
Wszystko fajnie tylko jakby w Krościenku chociaż czasem punkt informacji turystycznej był otwarty.....
Do Polać2016.12.21 10:12
Tak ? A za co dostał? Za składowisko gruzy przy bulwarach czy może za te chaszcze? Albo może ze wszędobylskie błoto? A nie już wiem. Pewnie za dobrowolną rezygnację z VeloDunajec? Nie rozmieszaj mnie. Gawęda tak promował turystykę i dostawał za to nagrody, jak te firmy które dostają nagrodę gazela biznesu (wystarczy tylko zgłosić kandydaturę żeby otrzymać to wyróżnienie z automatu) a tego samego roku upadają. Fakt jest taki że za Gawędy w Krośnicy budowano sale za 3 mln zł dla garstki dzieci, a nie miał kto zgłosić gminy do podstawowej organizacji turystycznej - taka to była promocja.
Połać2016.12.21 00:12
Tylko, że Gawęda akurat dostał nagrodę dla najlepszej promocji turystyki w Małopolsce od marszałka w ostatniej kadencji także tutaj akurat strzał w kolano xD
Głowa mała2016.12.20 22:12
Miejscowość turystyczna która przez lata nie była zrzeszona w podstawowej organizacji, zajmującej się promocją turystyki w Małopolsce. To najlepszy przykład baczenia minionych władz na sprawy rozwoju gminy. Dobrze, że wreszcie wszystko wraca do normalności.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij