Gminny Dzień Nauczyciela w Ochotnicy

Fot. Arch. UG 2017.10.17 16:58 / news / czytano 3465 / opinie 0

16 października br. w Dniu Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Ochotnica Dolna Pan Stanisław Jurkowski zorganizował uroczyste gminne obchody Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.

Na uroczystość przybyła cała gminna oświata: nauczyciele czynni i emerytowani, pracownicy administracji i obsługi a także zaproszeni goście: posłowie na Sejm Pani Anna Paluch i Pan Jan Duda, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Pan Leszek Ciężobka, miejscowy Proboszcz dr Stanisław Kowalik oraz sołtys wsi Ochotnica Górna Pan Wiesław Maciąga, Zastępca Wójta Gminy Pani Elżbieta Polczyk, władze Rady Gminy Ochotnica Dolna: Przewodniczący Pan Franciszek Ziemianek i Zastępca Pan Andrzej Sikora oraz przewodniczący Komisji Rady Gminy: Oświaty - Pani Maria Franczyk i Rewizyjnej- Pan Władysław Brzeźny.

Uroczystość rozpoczęła o godzinie 14-tej Pani Renata Rusnarczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, następnie głos zabrał Pan Wójt, który przywitał przybyłych gości oraz zaapelował do nauczycieli i młodzieży o czynne włączenie się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i wspólne obchodzenie Święta Patrona każdej z naszych gminnych szkół, poprzez uczestnictwo delegacji ze sztandarem szkoły w mszach świętych inaugurujących Dzień Patrona. Następnie goście posłuchali przepięknie wykonanych przez uczennice szkoły piosenek  oraz obejrzeli spektakl przygotowany przez gimnazjalistów: humorystycznie przedstawiony jeden dzień z życia ucznia. Do narracji zostały umiejętnie i zabawnie wplecione teksty znanych szlagierów. Młodzież szkolna zaprezentowała również pokaz mody opracowany specjalnie dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Każdy strój odzwierciedlał najbardziej charakterystyczne cechy pożądane u nauczycieli "przedmiotowców" a nawet woźnej i sekretarki.
 
Po części artystycznej odczytano życzenia przekazane nauczycielom przez nieobecnego na uroczystości Posła Pana Arkadiusza Mularczyka a Pani Poseł Anna Paluch odniosła się w swoim wystąpieniu do misji szkoły jaką jest kształcenie i wychowanie i roli jaką w realizacji tej misji pełni godna naśladowania postać Świętego Jana Pawła II. Pani Poseł pozytywnie oceniła wdrażanie reformy oświaty i złożyła w imieniu Rządu obietnice zwiększenia subwencji oświatowej podwyższenie pensji dla nauczycieli w kolejnych latach- co przyjęto z entuzjazmem - a na koniec swojego wystąpienia podziękowała Panu Wójtowi za stworzenie dla młodzieży najlepszych z możliwych warunków do nauki.
 
W dowód uznania za wkład pracy i zaangażowanie w działania wykraczające poza codzienny zakres obowiązków, Wójt wręczył przyznane ze swojego Funduszu nagrody dla 27 pracowników oświaty: dyrektorów, nauczycieli i pracowników obsługujących jednostki oświatowe.
 
Jak podkreślił Wójt Stanisław Jurkowski – w tym roku nagrodzeni zostali ci, których praca została przez niego zauważona, jednak w szkołach jest jeszcze wielu pracowników zasługujących na wyróżnienie. Następnie głos zabrali zaproszenie goście: Pan Poseł Jan Duda, Pan Wizytator Leszek Ciężobka, Przewodniczący Rady Gminy, Proboszcz oraz Sołtys, wszyscy gratulowali pedagogom, deklarowali współpracę i życzyli dalszych sukcesów. Spotkanie zakończyło się entuzjastycznymi podziękowaniami za przybycie ze strony organizatorów i za zaproszenie i wyróżnienia ze strony gości oraz skromnym poczęstunkiem.
Autor: Jadwiga Czajka
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij