Góralska Studzienka

Fot. Arch UG Krościenko n.D 2017.09.21 16:42 / news / czytano 1786 / opinie 0

Po raz drugi 10 września w Starej Lubowni spotkali się polscy i słowaccy Górale.

Imprezę rozpoczyna prezentacja zespołów na Rynku, potem korowód do letniego amfiteatru, chyba nigdzie tak nie brzmi pieśń „Góralu czy Ci nie żal” jak tam: Górale śpiewają z kapeluszem przyciśniętym do piersi, wszyscy w pozycji na baczność. Ta pieśń rozpoczyna, jako hymn Górali dzień góralski, w tym roku nazwany „Góralska Studzienka”.

Zespół z Krościenka nad Dunajcem zaprezentował się na scenie, wspólnie ze słowackimi zespołami m.in. z Lendaku, Starej Lubowni i polskim „Gro i bucy” z Rytra, było też gminne stoisko promocyjne. Ten wyjazd to kontynuacja podpisanego 30 kwietnia porozumienia o współpracy. Delegacja gminna przywiozła ze Słowacji zaproszenie na kolejną imprezę „Góral na Góry” do Starego Smokowca, która odbędzie się 30 września. Na tej imprezie gminę reprezentować będzie Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich, które do konkursu potraw regionalnych przygotuje żurek pieniński i kwaśnicę.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij