Gorce z patrolem

Fot. 2021.02.26 20:21 / news / czytano 441 / opinie 0

Policjanci z nowotarskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem z funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Gorczańskiego Parku Narodowego wspólnie pełnili służby, podczas których zwracali uwagę na bezpieczeństwo osób wędrujących po szlakach oraz nieuprawniony wjazd skuterami, czy motocyklami na tereny leśne.

Piękna pogoda i poluzowanie obostrzeń sprawiło, że w weekend na szlakach w Gorcach obecnych było wielu turystów. Policjanci reagując na wszelkie sygnały dotyczące osób nielegalnie wjeżdżających do lasów quadami, motocyklami, czy skuterami śnieżnymi podejmują odpowiednie działania. W miniony weekend policjanci z nowotarskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem z funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Gorczańskiego Parku Narodowego wspólnie pełnili służby. Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które stwarzają zagrożenie dla innych, niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Wiele osób wędrujących po szlakach było zaskoczonych widokiem policjantów i strażników w górach. Obecność mundurowych w górach poskutkowała. Podczas działań nie ujawniono przypadków łamania prawa. 

Przypominamy, że wjazd pojazdami silnikowymi do lasu jest zabroniony – zgodnie z art. 29 ustawy o lasach. Sprawcy wykroczenia może grozić mandat karny w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij