Gówniarz i karierowicz - skandaliczne zachowanie wójta

2021.05.28 22:01 / news / czytano 2349 / opinie 0

Radny z Krośnicy (Gmina Krościenko n.D) żąda przeprosin od wójta za nazwanie go "gówniarzem". Wójt ani myśli go przepraszać, wręcz przeciwnie wypiera się, że sytuacja miała miejsce, a dodatkowo oskarża radnego o brak kultury osobistej, butę i postawę roszczeniową. 

Do sytuacji opisanej w piśmie przez radnego Bartłomieja Czechowskiego miało dojść w dniu 13 maja podczas spotkania w urzędzie gminy, w gabinecie wójta.

- W trakcie spotkania zostałem przez pana wójta znieważony słowami, iż jestem cytuję "gówniarzem", oczekuję przeproszenia mnie w obecności osób będących świadkami tego zajścia, uczestniczących we wspomnianym wyżej spotkaniu...Wnoszę o niezwłoczne przeproszenie mojej osoby, w przeciwnym razie zmuszony będę wystąpić na drogę sądową - czytamy w piśmie.

Radny podkreślił, że w spotkaniu uczestniczył jako radny gminy Krościenko n.D wykonując mandat radnego w sprawach ważnych dla wspólnoty samorządowej, a w związku z wykonywanym mandatem korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych, w tym z ochrony przed znieważeniem. W ocenie radnego zachowanie wójta było niezgodne z powszechnie przyjętymi normami kulturalno-obyczajowymi. Pozwolił sobie też na przypomnienie wójtowi, że jako pracownik samorządowy jest zobligowany do zachowania uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, zwierzchnikami, podwładnymi czy współpracownikami oraz do zachowania się z godnością w miejscu pracy i poza nim.

Wójt odpowiedział pisemnie radnemu, że w jego ocenie, w jego gabinecie w dniu 13 maja br. nie miał miejsca żaden incydent. 

- Zapewniam pana, że z racji mojego wieku, wykonywanej przeze mnie przez blisko czterdzieści lat pracy zawodowej oraz współdziałania i współpracy z wieloma osobami, mam rozeznanie oraz wiedzę w zakresie kierowania się etyką, kulturą osobistą oraz uprzejmością i życzliwością w kontaktach międzyludzkich (...) Reasumując, nie widzę podstaw do zrealizowania zawartego w  piśmie wezwania - tłumaczył wójt.

Radny w odpowiedzi podsumował, iż jest mu przykro, że wójt niestety nie pamięta zdarzeń i się ich wypiera.

- O nic do Rady Gminy nie będę wnosił, chodzi mi tylko o honor i zasadność pana wójta, żeby był w stanie przyznać się do czegoś co miała miejsce - mówił radny Czechowski a na dowód przytoczył pisemne oświadczenie świadka sytuacji - sołtysa wsi Krośnica Tomasza Jankowskiego. W oświadczeniu sołtys zapewnia, że był świadkiem kierowania przez wójta Jana Dydę znieważających słów wobec radnego oraz wyproszenia go z gabinetu.

Słowa te spotkały się z emocjonalną reakcją wójta, który zarzucił radnemu chęć robienia kariery i sugerował, że "najlepiej żeby robił ją gdzie indziej", natomiast przewodniczącemu radził zamknięcie dyskusji. 

W spotkaniu w dniu 13 maja br. w gabinecie wójta brali udział oprócz radnego i wójta - zastępca wójta, skarbnik, pracownica urzędu, a także sołtys Krośnicy. 

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij