Grupy wsparcia dla kobiet i mężczyzn w kryzysie

2020.06.22 08:37 / news / czytano 300 / opinie 0

Kryzysy to bolesna część życia, ale także zapowiedź nadchodzących zmian, która może dawać nadzieję.

Nasze życie składa się z kryzysów naturalnych, takich jak narodziny lub śmierć, ale zdarzają się także takie, które spadają na nas nieoczekiwanie, np. utrata pracy, poważne problemy w związku czy doświadczenie przemocy. Zdarza się, że znane nam sposoby radzenia sobie z trudną sytuacją okazują się niewystarczające. W takich momentach łatwo stracić pewność siebie, poczucie sprawczości i kontroli nad naszym życiem. Warto wtedy poszukać wsparcia i siły, którą dają spotkania grupowe.

Grupa Wsparcia jest formą pomocy dla osób, które doświadczają podobnego rodzaju problemów. Daje możliwość uzyskania wsparcia emocjonalnego w sytuacji kryzysu życiowego bądź na skutek doświadczanej traumy. Uczestnictwo w grupie wsparcia daje także bezpieczną przestrzeń do dzielenia się uczuciami, które z różnych przyczyn zewnętrznych są nierzadko tłumione. W grupie wsparcia uczestnik traktowany jest indywidualnie i podmiotowo z zachowaniem szacunku dla mówienia o problemach czy sposobu przeżywania traumy.
 
1. DLA KOBIET W KRYZYSIE
Jeżeli przechodzisz kryzys, czujesz, że utknęłaś w miejscu – ta grupa jest dla Ciebie. Będziesz mogła porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji, podzielić się własnymi doświadczeniami, otrzymywać i dawać zrozumienie i wsparcie emocjonalne.

SZCZEGÓŁY
Grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że po utworzeniu grupy jej skład może się zmienić (za zgodą uczestniczek). Odbędzie się 10 spotkań grupowych. Będziemy spotykać się raz w tygodniu przez 120 minut. Czas trwania: Poniedziałki od 18:00 do 20:00. Spotkania rozpoczną się na początku lipca lub na początku sierpnia 2020 roku (po zrekrutowaniu Grupy) i potrwają przez kolejnych 10 tygodni. Miejsce spotkań: Krościenko nad Dunajcem, ul. Rynek 32 (budynek Starej Plebani). Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne.

2. DLA MĘŻCZYZN W KRYZYSIE
Jeżeli przechodzisz kryzys, czujesz, że utknąłeś w miejscu – ta grupa jest dla Ciebie. Będziesz mógł porozmawiać z mężczyznami w podobnej sytuacji, podzielić się własnymi doświadczeniami, otrzymywać i dawać zrozumienie i wsparcie emocjonalne.

SZCZEGÓŁY
Grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że po utworzeniu grupy jej skład może się zmienić (za zgodą uczestników). Odbędzie się 10 spotkań grupowych. Będziemy spotykać się raz w tygodniu przez 120 minut. Czas trwania: Soboty od 10:00 do 12:00. Spotkania rozpoczną się na początku lipca lub na początku sierpnia 2020 roku (po zrekrutowaniu Grupy) i potrwają przez kolejnych 10 tygodni. Miejsce spotkań: Krościenko nad Dunajcem, ul. Rynek 32 (budynek Starej Plebani). Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne.
 
WARUNKIEM PRZYJĘCIA DO GRUP JEST ODBYCIE ROZMOWY WSTĘPNEJ Z PROWADZĄCĄ GRUPĘ W TERMINACH: 22.06.2020 R. LUB 04.07.2020R. PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM: 509 872 597 LUB 18 262 30 09 (GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KROŚCIENKU N.D).
 
KTO POPROWADZI GRUPĘ WSPARCIA
Beata Lutomska – magister pedagogiki, trener, mediator. Certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu mediacji i negocjacji społecznych; zaawansowane, certyfikowane szkolenie z zakresu mediacji rodzinnych; Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie; Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie; specjalizacyjne szkolenie z zakresu pracy z rodziną w której wystąpił problem wykorzystywania seksualnego. Serdecznie zapraszamy!
 
Zadania realizowane przez GOPS w Krościenku nad Dunajcem zostały sfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach dotacji celowej (budżet zadaniowy: 13.1.2.1 – wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej) na rok 2020.
Autor: Oprac. red.
Źródło: GOPS Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij