Hanna Banaszak wystapiła w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.01.09 07:33 / news / czytano 3269 / opinie 0

Przybyli na sobotni koncert, mimo siarczystego mrozu szczawniczanie i goście, mieli przyjemność posłuchania znanych i lubianych polskich kolęd we wzruszającym wykonaniu znakomitej i pełnej klasy piosenkarki i wokalistki jazzowej, a także poetki - Hanny Banaszak.

Artystce towarzyszyli świetni muzycy: Andrzej Mazurek, grający na instrumentach perkusyjnych, Zbigniew Wrombel – kompozytor i aranżer grający na kontrabasie oraz Jacek Szwaj – pianista i wokalista, który partnerował jej śpiewem w kilku utworach.

Wszystkich powitał i przedstawił bohaterkę wieczoru dyrektor MOK Piotr Gąsienica. A potem popłynęły przepiękne kolędy, jak Lulajże Jezuniu, odśpiewana wspólnie z publicznością, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Mizerna cicha, Gdy śliczna Panna czy Cicha noc. Nie zabrakło i szczególnie ulubionej przez górali pastorałki Oj Maluśki, Maluśki. Artystka wprowadziła do programu koncertu także utwory autorstwa Jana Pawła II, Wojciecha Młynarskiego, Mateusza Matuszewskiego czy własnego, pokazując jak tematyka bożonarodzeniowa może być inspirująca dla współczesnych. Pełnię swego kunsztu wokalnego i możliwości głosowych zaprezentowała w uroczej wokalizie do melodii Astora Piazzolli Oblivion, która niesamowicie zabrzmiała we wnętrzach kościoła parafialnego p.w. św. Wojciecha.

Na zakończenie artystce bukietem kwiatów, w imieniu wszystkich zebranych, podziękował burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Autor: Alina Lelito
Źródło: MOK Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij