Hej, ponad regle, turnice, hej, leci z nieba granie – kolędowanie na góralską nutę

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.29 20:52 / news / czytano 7682 / opinie 0

Spotkali się, aby pokolędować przy bożonarodzeniowej szopce. Dzisiaj w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenko n/D wspólnie zaśpiewały zespoły „Krościeńcanki” wraz z „Doliną Popradu” z Piwnicznej. 

Podczas dzisiejszego popołudnia w krościeńskiej świątyni usłyszeć można było góralskie kolędy i pastorałki. Z rodzimym zespołem Krościeńcanki, któremu przygrywała Kapela Jana Kubika, wspólnie koncertował zespół regionalny Dolina Popradu z Piwnicznej.

Od ponad 40 lat zespół prezentuje folklor górali nadpopradzkich, zwanych czasem czarnymi góralami. Zespół wielokrotnie koncertował na Słowacji, Czechach, zadziwiał żywiołowością Węgrów nad Balatonem. Reprezentanci występowali także w Anglii i w Niemczech, a w 1999 roku członkinie „Doliny Popradu” śpiewały na Placu Św. Piotra w Rzymie utwory z nagranej wcześniej płyty „Życzymy, życzymy”.

Członkowie obu zespołów ubrani w regionalne stroje, dali świadectwo umiłowania wiary i swojej tradycji. Na zakończenie do wspólnego kolędowania dołączyły dzieci z zespołu „Małe Pieniny”.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij