HOP HOP rośnie mały GOPR

Fot. Arch. GOPR 2017.08.18 21:00 / news / czytano 1815 / opinie 0

Od połowy lipca trwają warsztaty pod nazwą „HOP HOP rośnie mały GOPR” górska aktywność dla najmłodszych organizowane przez Stowarzyszenie „Aktywne i niezależne”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. 

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do aktywności ruchowej dzieci i ich rodziców, rozbudzanie dziecięcych zainteresowań i pasji a także spędzanie wspólnego czasu z rodzicami. Zajęcia polegają na prowadzeniu ćwiczeń udoskonalających technikę wspinania, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji, pokonywanie ograniczeń fizycznych i psychicznych, rozwijanie umiejętności myślenia, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów, nauka efektywnego działania w zespole, przełamywanie nieśmiałości i otwarcie na nowe doświadczenia i wyzwania, zdobycie wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznane się z pracą i wyzwaniami jakie niesie ze sobą przynależność do GOPR-u. 

W zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie uczestniczą ratownicy GOPR z Krościenka nad Dunajcem, którzy swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami pokazują dzieciom i rodzicom jak należy korzystać ze sprzętów, które są w posiadaniu GOPR, co należy zabrać ze sobą na akcję ratunkową, jak wygląda przeprowadzenie takiej akcji ratunkowej oraz przede wszystkim jak należy udzielić pierwszej pomocy i ewentualnie z jakich sprzętów skorzystać podczas jej udzielania.

Ratownicy oprócz opowieści na temat swojej działalności górskiej opowiadali uczestnikom warsztatów o swoich pasjach jakimi jest przede wszystkim wspinaczka górska. Właśnie dlatego kolejnym punktem warsztatów są zajęcia ze wspinaczki górskiej na górze Wdżar w Kluszkowcach.

To dopiero połowa zajęć w ramach projektu „Hop Hop rośnie mały GOPR” górska aktywność dla najmłodszych. Chętnych na udział w warsztatach zapraszamy do kontaktu z nami drogą mailową: k.kubik90@gmail.com.

Autor: Katarzyna Mierzyńska-Kubik
Zdjęcia: Arch. GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij