Intergracja społeczności romskiej

2020.02.07 10:18 / news / czytano 662 / opinie 0

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Gmina Krościenko otrzymała dotację w wysokości 101 000,00 zł na realizację w 2020 r. zadań z Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020.

Celem ww. programu jest zwiększenie poziomu integracji społecznej Romów w Polsce poprzez działania w dziedzinie edukacji (w tym edukacji kulturowej, historycznej i obywatelskiej), aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia oraz poprawy sytuacji mieszkaniowej.

Końcem 2019 roku gmina złożyła 2 wnioski do programu. Wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i będą realizowane od kwietnia 2020 roku. W bieżącym roku środki zostaną przeznaczone dla dzieci szkolnych na zajęcia muzyczno-edukacyjne jako kontynuacja zadań  z poprzednich lat , oraz na dalsze  zatrudnienie osób pochodzenia romskiego.

Zadania w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 są dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij