Jak to z lnem bywało - filmowa odsłona w Sromowcach

Fot. 2019.06.19 18:28 / news / czytano 1181 / opinie 0

18 czerwca 2019 r. w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych odbyła się pierwsza odsłona projekcji filmowej w reżyserii Juliana Kowalczyka pt.” Jak to z lnem bywało”. Film dokumentalny, w którym gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych wcieliły się w rolę aktorek, ukazuje całoroczna uprawę lnu oraz jego obróbkę.  

„Ten film to jedno z moich spełnionych marzeń” nie kryła podczas projekcji filmu Stanisława Krupa Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych. Film kręcony  w przeciągu minionego roku powstał dzięki współpracy między Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz Związkiem Podhalan Zarząd Główny w Nowym Targu w ramach realizowanego projektu „Szlak Kultury Wołoskiej”.

Podczas odtwarzania filmu Izbę Regionalną wypełniły gospodynie kół wiejskich z Gminy Czorsztyn oraz mieszkańcy Sromowiec Wyżnych z sołtysem sołectwa na czele. Podczas projekcji obecni byli również Radni Gminy oraz Wójt Gminy Czorsztyn. 

Podczas uroczystego zakończenia tego filmowego spotkania Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn podziękował KGW w Sromowcach Wyżnych za zaangażowanie w pracę, dzięki której kolejne pokolenia mają szansę pamiętać o lokalnej tradycji oraz ginących obyczajach. Artur Majerczak Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn złożył serdeczne podziękowania na ręce reżysera filmu oraz wyraził nadzieję na dalszą współpracę.

Już niebawem film zaprezentujemy na łamach naszej strony oraz FB. Poniżej prezentujemy zdjęcia, zarówno z podsumowania jak również robione w trakcie realizacji filmu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Juliana Kowalczyka.
Autor: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij