Janosikowy etap

Fot. 2019.03.22 18:39 / news / czytano 1342 / opinie 0

Do końca maja br. zaplanowano zakończenie budowy odcinka "gazowego" od mostu w Krościenku do Janosika - Kotońki.

Następnie prace przebiegać będą w kierunku Willi Marta. Podobnie jest z odcinkiem Zbludza – Kamienica, firma planuje ukończyć ten odcinek również do końca maja 2019. W gminie Łącko w miejscowości Zabrzeż w okolicy Tłoczarni Maurer został wybudowany krótki odcinek gazociągu ze względu na budowę drogi rowerowej.
 
Szczawnica i cztery sąsiednie turystyczne gminy w Małopolsce zostaną zgazyfikowane do 2022 r. Polska Spółka Gazownictwa zapowiedziała, że na inwestycje w tym rejonie wyda ponad 40 mln zł, dzięki czemu powstanie 73 km gazociągów. Pozwoli to ograniczyć niską emisję. PSG będąca spółką zależną Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. podłączy do sieci gazowej miasto i gminę Szczawnicę oraz gminy Słopnice, Kamienica, Łącko, Ochotnica Dolna i Krościenko nad Dunajcem.

Projekt gazyfikacji rejonu Szczawnicy został podzielony na trzy etapy. Pierwszy zakłada wybudowanie 13,5 km gazociągu wysokiego ciśnienia Słopice - Zbludza oraz dwóch stacji gazowych. Odcinek ten ma zostać ukończony na początku 2020 r. Etap drugi, właśnie rozpoczęty to budowa gazociągu średniego ciśnienia do granicy miasta Szczawnica, o długości ponad 30 km oraz budowa sieci rozdzielczej wraz z przyłączami o długości ponad 17 km z terminem realizacji do końca stycznia 2020 roku. Etap trzeci to budowa sieci rozdzielczych średniego ciśnienia w miejscowościach Czerniec i Łącko w powiecie nowosądeckim, Tylmanowej i Krościenku nad Dunajcem w powiecie nowotarskim.
 
Polska Spółka Gazownictwa wybrała ofertę Tesgasu na budowę gazociągu wysokiego ciśnienia i gazociągów średniego ciśnienia wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach programu gazyfikacji Szczawnicy.




Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij