Kąpiel tylko w wyznaczonych obszarach wodnych

Fot. 2014.06.13 10:30 / news / czytano 5241 / opinie 1

Wójt Gminy Czorsztyn,  przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, przypomina, że obowiązuje ustawowy zakaz kąpieli w obszarach wodnych do tego nieprzeznaczonych.

Nie wolno kąpać się w istniejących na terenie gminy Czorsztyn: Jeziorze Czorsztyńskim, Jeziorze Sromowieckim, rzece Dunajec i innych ciekach wodnych a korzystanie ze zbiorników wód powierzchniowych objętych zakazem kąpieli jest nielegalne i może być przyczyną utraty zdrowia lub życia.
 
Kąpiel dopuszczalna jest tylko w wyznaczonych obszarach wodnych odpowiednio oznakowanych i strzeżonych przez ratowników wodnych. W związku z czym, włodarz gminy prosi właścicieli obszarów wodnych o odpowiednie oznakowanie swoich obiektów oraz dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa na wyżej wymienionych obiektach.
 
Na stronie Urzędu Gminy zamieszczona jest także informacja, że na terenie Gminy Czorsztyn brak jest czynnych kąpielisk.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

nikodemus2014.06.18 02:06
Bogata gmina,wybuduje basen i po problemie.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij