Kładka Velo Dunajec jednak w Krościenku

Fot. ZDW 2019.08.31 11:30 / news / czytano 2928 / opinie 0

Po przeanalizowaniu wszelkich czynników związanych z wdrożeniem każdego z wariantów, a także po indywidualnych konsultacjach z władzami poszczególnych samorządów lokalnych, Województwo Małopolskie zdecydowało o nowej lokalizacji kładki nr 7 - kładki dla której pierwotna lokalizacja była przewidziana w os. królowo w Tylmanowej.

Analizowanie, która z lokalizacji dla kładki nr 7 na Dunajcu będzie najbardziej właściwa trwało ponad pół roku. Zarząd Województwa Małopolskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpatrywało dwa warianty lokalizacji - w os. Królowo w Tylmanowej oraz w Krościenku n.D w okolicy Łąkcicy, gdzie najprawdopodobniej powstanie kładka.

(O problemach z lokalizacją kładki szerzej pisaliśmy TUTAJ - przyp. red.) 

- Województwo Małopolskie zdecydowało o nowej lokalizacji kładki nr 7, zważając głównie na to, że dotychczasowa lokalizacja kładki, biorąc pod uwagę aspekty ekonomiczne i społeczne, a także zmienioną sytuacje na rynku robót budowlanych (w stosunku do tej z etapu opracowania koncepcji programowej), stała się nieracjonalna i bardzo kosztowna - mówi Dawid Gleń stanowisko ds. kontaktów z mediami i informacji publicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
 
Zamiast budowy kładki nr 8 zdecydowano o remoncie bądź przebudowie istniejącego już obiektu w Tylmanowej do osiedla Brzegi. - W tym zakresie Wójt Ochotnicy Dolnej zobowiązał się do opracowania dokumentacji projektowej obiektu, z kolei po stronie władz województwa będzie sfinansowanie robót budowlanych. W ten sposób nośność istniejącego obiektu zostanie podniesiona z 1 na 3 tony. Most ten, prowadzący do osiedla Brzegi, będzie służył zarówno mieszkańcom Gminy, jak i turystom odwiedzającym te okolice. Dodatkowo  w  związku z wyborem takiego rozwiązania  trasy VeloDunajec, zostanie zrealizowany wniosek mieszkańców Tylmanowej o nie wprowadzanie dodatkowego ruchu rowerowego na wąską drogę gminną na osiedlu Łęg Górny - informuje ZDW.
 
Tadeusz Królczyk wójt Ochotnicy zaznacza, że nie spotkał się jeszcze z oficjalnym komunikatem Urzędu Marszałkowskiego na ten temat.

- Muszę zaznaczyć, że jest mi niezręcznie odpowiadać na Pani pytania dot. VeloDunajec, bo nie spotkałem się jeszcze z oficjalnym komunikatem Urzędu Marszałkowskiego a mieszkańcy Tylmanowej nie dostali jeszcze odpowiedzi na petycje. W zakresie pierwszego pytania mogę powiedzieć tyle, że sam wnioskowałem o przekazanie środków na przebudowę mostu na Brzegach w Tylmanowej i to uważam za bardzo rozsądne rozwiązanie, bo most ten może służyć również rowerzystom a i tak wymaga przebudowy, która będzie tańsza od budowy nowej kładki. W tym zakresie planowane jest podpisane oficjalnego porozumienia z Marszałkiem Województwa Małopolskiego. Co do Kładki nr 7 do os. Królowo nie chcę się wypowiadać dopóki nie poznam oficjalnego stanowiska w tej sprawie - podkreśla.
 
Z kolei samorząd Krościenka nie kryje zadowolenia, wójt Jan Dyda przypomina, że koszt przeprowadzenia trasy Velo drogą od ulicy Zdrojowej w kierunku Tchonia (do os. Królowo w Tylmanowej -przyp.red.) byłby bardzo duży z powodu chociażby znajdujących się przy trasie osuwisk.
 
- Byłbym zadowolony z wcześniejszej lokalizacji kładki, ale jestem równie zadowolony z jej nowej lokalizacji - odpowiada.

W pozostałym zakresie przebieg trasy VeloDunajec nie ulegnie zmianie i zostanie przeprowadzony przetarg na wykonanie pozostałych prac w kształcie objętym dotychczasową umową z wykonawcą. Nowy przetarg zostanie przygotowany do końca września br. Z kolei realizacja brakujących fragmentów trasy planowana jest w latach 2020 - 2021, w taki sposób by jak najszybciej umożliwić turystom korzystanie ze ścieżki rowerowej poprowadzonej po tak atrakcyjnym turystycznie rejonie.
 
Prace związane z Velo zatrzymane zostały w  Krościenku przy ulicy. Zdrojowej.
Autor: mw
Zdjęcia: ZDW
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij