Koniec z ciemnościami przy ulicy Biały Potok

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.11.30 10:29 / news / czytano 2351 / opinie 0

Zakończyły się prace związane z montażem oświetlenia ulicy Biały Potok (Wyżny) w Krościenku n/D. Mieszkańcy mówią, że strach było tędy chodzić po zmroku.

Problem z oświetleniem w tej części sołectwa był od zawsze. Niektórzy już zdążyli przyzwyczaić się do przemierzania około pół kilometra drogi idąc przez ciemny las. Mowa o odcinku łączącym ulicę Biały Potok z ulicą Tylka. 

W czerwcu br. radny Dariusz Morawczyński przypomniał na sesji Rady Gminy sprawę oświetlenia ulicznego z 2011 roku, kiedy środki na tę inwestycję zostały przesunięte na inne zadania. Morawczyński mocno akcentował, że do tej pory wszystkie realizowane inwestycje przy ulicy Biały Potok i Tylka były pokrywane z pieniędzy sołeckich. Uzyskał wtedy zapewnienie włodarza gminy o realizacji tego zadania jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Wójt Gminy Stanisław Gawęda słowa dotrzymał. Przy wspomnianym wyżej odcinku drogi gminnej pojawiło się sześć lamp ulicznych. - Cieszymy się bardzo z tego, że w końcu udało się doświetlić tę część sołectwa. Jest to duża zasługa Rady Sołeckiej, która zabiegała o tę inwestycję. Największy problem pojawiał się zwykle w okresie takim jak teraz, w jesieni, kiedy szybko zapada zmrok. Teraz nasze dzieci będą mogły bezpiecznie wracać do domów – podkreśla sołtys wsi Marian Regiec, nie kryjąc swojego zadowolenia. Sołtys zaznacza też, że w 2012 roku z Funduszu Sołeckiego na inwestycję przeznaczyli ponad 14 tys. złotych na zakup 100 metrów kabla i jednego słupa. - Czekamy jeszcze na założenie licznika. Mam zapewnienie z Posterunku Energetycznego Enion ze Szczawnicy, że oświetlenie zostanie włączone do miesiąca czasu – dodaje.

Budowa napowietrznej linii oświetlenia ulicznego objęła montaż i stawianie słupów, montaż opraw oświetleniowych na wysięgnikach rurowych, ułożenie kabla oraz pomiar rezystencji uziemienia ochronnego. Gmina na inwestycję przeznaczała prawie 50 tys. złotych.
Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij