Krościenczanin nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Fot. witoldkozlowski.pl 2018.11.19 16:57 / news / czytano 807 / opinie 0

Nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego wybrany został Witold Kozłowski - urodzony w Krościenku n.D.

Za nami pierwsza sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji. Podczas wydarzenia, które odbyło się 19 listopada, nowo wybrani radni otrzymali mandaty, złożyli uroczyste ślubowania, a następnie wybrali przewodniczącego sejmiku – Rafała Bochenka oraz wiceprzewodniczących. Tego dnia zdecydowano również, że marszałkiem województwa będzie Witold Kozłowski. Funkcję wicemarszałków będą pełnić – Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz, a członkami zarządu zostały – Anna Pieczarka i Marta Malec-Lech.

 

Najważniejszą funkcję w województwie będzie pełnił Witold Kozłowski, od dziś Marszałek Województwa Małopolskiego. Za jego kandydaturą głosowało 27 radnych, przeciwko – 9, a wstrzymało się od głosów – 3. Zaraz po wybraniu na stanowisko marszałka, Witold Kozłowski zadeklarował jeszcze bardziej ścisłą współpracę pomiędzy zarządem województwa a radnymi.

Witold Kozłowski urodził się w Krościenku, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum. Z regionem wiąże się także jego praca zawodowa i społeczna. W latach 1983-1987 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ochotnicy Górnej, 1987-1990 w Szkole Podstawowej w Tylmanowej, pełnił także funkcję wiceprezesa Klubu Sportowego SKS Sokolica w Krościenku. Od wielu lat pracuje na rzecz samorządu. Przez trzy kadencje (1998-2010) sprawował mandat radnego sejmiku województwa, gdzie pełnił też funkcje wiceprzewodniczącego (2002-2005 i 2006-2010) oraz przewodniczącego (2005-2006). W 2014 r. ponownie został radnym, a w czerwcu tego roku został powołany na prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dlatego zrezygnował z funkcji sekretarza powiatu nowosądeckiego i radnego sejmiku małopolskiego. W aktualnej kadencji nie będzie pełnił mandatu radnego województwa. 
Autor: Oprac. red.
Źródło: malopolska.pl
Zdjęcia: witoldkozlowski.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij