Krościenko: Będzie reorganizacja Gminnego Centrum Kultury i Promocji

Fot. 2019.02.06 20:10 / news / czytano 3401 / opinie 0

Reorganizacja Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Krościenku to tylko kwestia czasu. Czy GCKiP przestanie istnieć i czemu ma służyć ta zmiana? O tym dyskutowali dzisiaj z wójtem Krościenka członkowie Gminnej Komisji Oświaty Kultury i Zdrowia Rady Gminy.

W spotkaniu nie uczestniczył dyrektor GCKiP, ponieważ przebywa na zwolnieniu lekarskim. Na pytania radnych odpowiadał wójt Jan Dyda. To drugie spotkanie w tym roku dotyczące planów i działalności kulturalnej oraz promocyjnej Centrum.

Link do spotkania z 24 stycznia

- Przeanalizowaliśmy informacje uzyskane od dyrektora Centrum podczas pierwszego naszego spotkania. Budżet gminy jaki jest to wszyscy wiemy. Kwota około 50 tysięcy przeznaczona na imprezy i promocję to żadna kwota, tak jak i zaplanowane przez dyrektora cztery imprezy na ten rok. Większe koszty zostaną przeznaczone na wynagrodzenia dla osób obsługujących wydanie tych 50 tysięcy. Powinniśmy się wspólnie pochylić nad reorganizacją Centrum, po to by kwota 290 tysięcy pozwoliła nam na zabezpieczenie zadań z zakresu kultury i promocji - mówił przewodniczący rady Stanisław Gabryś.

Wójt Krościenka podkreślił, że gmina Krościenko od początku nie ma szczęścia do dyrektorów GCK. - Były rozmowy z dyrektorem na temat dostosowania imprez do kwoty, która była początkowo planowana w budżecie. Nie zgadzają mi się do końca pewne kwoty dotyczące ich przeznaczenia, wynagrodzeń. Nie ma dzisiaj pana dyrektora, a byłoby pewnie szereg kolejnych pytań do niego. Było także kilka spotkań z dyrektorem, wręcz w cztery oczy i przyznam, że nie mogliśmy się porozumieć. Jeszcze raz porozmawiam z dyrektorem o włączeniu do urzędu gminy bądź likwidacji jednostki. Oczywiście bez szkody dla tego podmiotu. Muszę to wszystko przeliczyć, bo nie jest to prosty proces - podkreślał wójt.

Wójt wspomniał także o pewnych niewłaściwościach w pracy GCKiP w zakresie pozyskiwania sponsorów, podtrzymywania umów, czy organizacji dla dzieci zajęć sportowych w okresie ferii.

Przewodnicząca komisji Barbara Śniegoń przypomniała, że poprzedni dyrektor Centrum w ramach swojej pracy prowadził warsztaty, zajęcia instruktorskie, podobne do tych, za które obecnie trzeba zapłacić. - Dziwię się, że obecny dyrektor, który ma wykształcenie muzyczne, ich nie prowadzi - mówiła.

Komisja na zakończenie wystąpiła do wójta o opracowanie w trybie pilnym koncepcji umożliwiającej realizację zadania kultury i promocji w gminie, opierającej się na uchwalonym dla GCKiP budżecie na rok 2019.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij