Krościenko: Dzień Edukacji Narodowej w dwójce

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.10.19 07:49 / news / czytano 2389 / opinie 0

Były życzenia sukcesów zawodowych i osobistych, twórczych inicjatyw i przede wszystkim satysfakcji z pełnionej misji. Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku w środę 18 października.

Najpierw przybyłych gości, wójta gminy Jana Dydę, nauczycieli emerytów, grono pedagogiczne obecnie pracujące w szkole i pracowników obsługi oraz administracji witał dyrektor szkoły Krzysztof Koper. Złożył on od siebie najlepsze życzenia wszystkim pracownikom i serdecznie przywitał biorących udział  po raz pierwszy w akademii pierwszoklasistów. Następnie słowa uznania do nauczycieli skierował wójt gminy, a także panie z Rady Rodziców. 

Uroczystość uświetnił występ uczniów klas II gimnazjum przygotowanych przez nauczycielki Marię Kurpiel, Katarzynę Myśliwiec i Jolantę Ciesielkę.

Na zakończenie uczniowie podarowali swoim pedagogom kwiaty i słodkie upominki. 

Dzień Edukacji Narodowej, to święto polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego   upamiętniający powołanie Komisji Edukacji Narodowej przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na mocy ustawy z 1982 r. obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela lub świętem nauczycieli.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij