Krościenko: Finał Pucharu Polski Ligi Młodzików, złote wiosła i obietnice wiceministra

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.09.27 13:10 / news / czytano 2862 / opinie 1

W sobotę 24.września na torze kajakowym "Pod Wyrem" w Krościenku n.D odbyły się 55. Międzynarodowe Regaty Kajakowe w Slalomie o Puchar Ziemi Sądeckiej oraz Regaty Slalomowe Młodzików o Złote Wiosło i Finał Pucharu Polski i Ogólnopolskiej Ligii Młodzików.

Impreza odbyła się z udziałem i pod honorowym patronatem Anny Paluch Posłanki na Sejm RP, Jana Dyda Wójta Gminy i przy honorowym udziale Jarosława Stawiarskiego Wiceministra Sportu i Turystyki.

Organizatorem Regat był Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, Klub Sportowy Sokolica i NOZK i KS Start Nowy Sącz. W imprezie wziął udział również Jan Komorek Radny Rady Powiatu Nowotarskiego.

Udział Jarosława Stawiarskiego Wiceministra Sportu i Turystyki w Regatach  był okazją do  rozmów na temat budowy przystani kajakowej w Krościenku n.D. Wiceminister Jarosław Stawiarski wspólnie z Posłanką Anną Paluch i Wójtem Janem Dydą obejrzał teren byłej przystani kajakowej i rozmawiał o przyszłości kajakarstwa w Krościenku n.D.

- Mam nadzieję, że będziemy mogli razem z panem wójtem zrobić coś tutaj także z pieniędzy ministerialnych. Ministerstwo zrobi wszystko, żeby ten piękny sport tu był, tutaj się rozwijał i będziemy pomagać tyle ile możemy, żeby ta piękna dyscyplina, bardzo trudna, techniczna, aby rozwijała się w Polsce i tu na Nowosądecczyźnie - mówił minister Stawiarski. 

Słowa podziękowania do ministra za udział w regatach skierowała posłanka Anna Paluch. - Mam nadzieję, że przy współpracy Polskiego Związku Kajakowego, przy wsparciu pana ministra, wspólnie z władzami gminy Krościenko n.D doprowadzimy do takiej sytuacji, że będzie piękny tor kajakowy, zaplecze i że Krościenko będzie takim miejscem gdzie sport kajakowy się rozwija - mówiła posłanka PiS.

Uroczyste rozdanie nagród uświetniła swoją muzyką kapela Jaśka Kubika.

Organizatorzy dziękują strażakom z OSP Krościenko n.D, EXTREME SPORTS ADVENTURE SKY za pomoc w organizacji, Monice Włodarz z SP ZOZ w Krościenku n.D,  za zabezpieczenie medycznej i” Kindze Pienińskiej” za przekazanie wody na sportowe zmagania.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Gwidon2016.09.27 14:09
Kiedyś Pani Poseł nic nie robiła dla Krościenka bo był Wójt, którego nie lubiła. Teraz patrząc na zdjęcia to relacje z obecnym Włodarzem są dobre, więc może wreszcie postara się wesprzeć tą swoją gminę. Tylko żeby wyszło Jej to lepiej niż przy ochronce.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij