Krościenko: Koncert Bogdana Trojanka

Fot. 2018.07.16 15:17 / news / czytano 1736 / opinie 0

W sobotni deszczowy wieczór w Krościenku wystąpił Bogdan Trojanek lider i założyciel zespołu Terne Roma. 

Pomimo kapryśnej pogody publiczność dopisała i miała okazję usłyszeć porywającą cygańską muzykę oraz obejrzeć barwne stroje i popisy taneczne. Podczas kolorowego występu muzyk opowiedział m.in. o tym, jak powstawał zespół Terne Roma oraz przybliżył kulturę Romów. 
 
Przed koncertem wystąpił także dziecięcy zespół „Krośnicanie”, który w uroczy sposób zaprezentował swoje umiejętności, zdobyte podczas warsztatów prowadzonych przez Panie Marię Kowalczyk oraz Pana Wojciecha Zaziąbło i Pana Adama Oraczko.
 
Koncert był finansowany  w ramach realizowanego przez gminę  projektu pn: „Muzyczna podróż Romami” z  Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020.
Autor: Krystyna Kubik / Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij