Krośnica: 100 lat Niepodległej

Fot. Alicja Mąka 2018.11.18 11:02 / news / czytano 1333 / opinie 0

W ramach obchodów  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy odbyło się wiele konkursów i wydarzeń o charakterze patriotycznym. 

Najmłodsi uczniowie na naszej szkolnej rabacie zasadzili tulipany w kolorach narodowych oraz uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Polsce. Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział  w trzech konkursach: „Kartki z życzeniami dla Stulatki”, „Selfie z Niepodległą” oraz Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej.
 
Starsi przygotowali prezentacje multimedialne pod hasłem „Drogi do wolności”. 9 listopada przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” i punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy.
 
W szkole uczniowie i nauczyciele przygotowali wystawy o charakterze patriotycznym (gazetki na korytarzach, w klasach, w bibliotece szkolnej). 10.11.2018 roku uczestniczyliśmy w IX Masowym Szczawnickim Biegu Niepodległości. W dniu Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyliśmy również w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, której oprawę przygotowali nasi uczniowie. 

15.11.2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia podsumowująca obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Autor: Bogumiła Węgrzyniak
Zdjęcia: Alicja Mąka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij